«Молоді люди, які ігнорують карантинні норми, є "промоутерами" інфекції», – тернопільський епідеміолог

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 11.01.2022

Рівень захворюваності на Covid-19 в області продовжує зростати.

Про це повідомив заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів лікар епідеміолог ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України " Володимир Паничев.

– Ми продовжуємо залишатися в стані епідемії низької інтенсивності. Однак ситуація, на жаль, вже другий день поспіль погіршується: спостерігаємо зростання кількості зареєстрованих випадків за добу та летальних випадків. Помирають переважно люди старшого віку. Тому наполягаємо на тому, що ці люди в обов’язковому порядку мають щепитися, – каже Володимир Паничев.

Серед причин росту захворюваності епідеміолог виокремив масове ігнорування карантинних норм та повернення великої кількості людей з інших країн.

– Нещодавно у нас був період, який сприяв зниженню захворюваності але, поява «Омікрону», інтенсивне спілкування людей під час новорічно-різдвяних свят, приїзд значної кількості людей з-закордону  та недостатня увага до карантинних заходів, мають наслідком погіршення епідситуації. Боюся, що з 20-х чисел ми фіксуватимемо серйозне наростання рівня захворюваності. На це, безперечно, вплине початок навчання у школах та ВНЗ, – додає Володимир Паничев.

Епідеміолог звернувся до молоді з проханням не нехтувати карантинними обмеженнями.

– На жаль, зараз констатуємо масове нехтування нормами поведінки в умовах епідемії. Перебування без засобів захисту, зокрема масок, в громадському транспорті та закладах дозвілля починає ставати нормою і це неприпустимо. Тому звертаюся до керівників установ та закладів, на яких покладено обов’язок дотримуватися протиепідемічних заходів, звернути на це увагу і терміново, – говорить Володимир Паничев. – Крім того, я закликаю молодь, які зазвичай є порушниками таких вимог, дотримуватися їх. Проблема в тому, що люди певного віку і з патологіями є надзвичайно чутливі до цієї інфекції. Якщо молодь в більшості випадків переносить це в легкій або середній формі важкості, то для жителів області старшого віку ця небезпека є серйозною. Тому молоді люди зараз є промоутерами інфекції, в силу того, що вони є поширювачами коронавірусу серед вразливих категорій населення.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.05.2022 soroka
Михайло Цимбалюк розповів, як змінили умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам (відео)
Виплати внутрішньо переміщеним особам, які повернулися додому, призупиняють. Про це розповів народний депутат, перший заступник…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.