У Тернополі столітнім дверям подарували друге життя (фото)

Опубліковано в Життя краю Автор  Мар'яна Креховець 14.07.2021

Ще на початку року мешканці першого під’їзду будинку на вулиці Опільського, 4 зняли вхідні двері, які були частиною будівлі понад сотню років, та замінили їх на залізні.

Однак тернополянка Людмила Дрозд, яка мешкає у цьому ж домі не дозволила викинути старовинні двері на смітник та розпочала збір коштів на їх відновлення.

–  Будинку, в якому знаходились ці двері, більше 100 років. Точний рік побудови нам невідомий через деякі неточності в документах, однак будівля належить до історичної архітектурної спадщини міста. Тому коли зняли двері, які були тут століття, мені захотілося спробувати їх відреставрувати, щоб повернути на місце. Ми не дали іншим викинути ці двері, – розповіла дівчина «Сороці». – Тож зародилася ідея щодо їх реставрації. Створили групу в Фейсбук, почали розказувати про це і так підключилися люди й почали надсилати гроші. Відтоді пройшло більше ніж пів року і ми назбирали понад 16 тисяч за допомогою Фейсбуку.

Зараз сторічні двері виглядають як нові. Їх реставрація зайняла 149 годин.

Людмила Дрозд каже, що одним з найважчих завдань було знайти майстра.  

Ніхто не хотів братися за цю роботу. Казали, що це неможливо, важко і їх краще просто викинути. Але потім все-таки знайшлася людина, яка взагалі без проблем зробила все. Нижня частина дверей майже повністю згнила, тож йому довелося встановлювати нові дерев’яні деталі і це, напевно, була найважча частина роботи, – розповідає тернополянка.

Однак, повернути двері на законне місце мешканці наразі не можуть – одвірок також потребує відновлення.

– Я домовляюся з наступним майстром, який буде виготовляти дверну раму. Ціна наразі остаточно невідома, але це також потягне декілька тисяч гривень. Тож збір коштів продовжується, – говорить мешканка будинку. – Сказати, коли розпочнуться роботи і скільки триватимуть – наразі складно, але дуже сподіваюся що до осені ми їх вже встановимо.

Людмила Дрозд зізнається, що після завершення робіт з дверима з Опільського, 4 замислюється над тим, щоб взятися за відновлення дверей інших будівель міста.

– Я думала над цим і мене взагалі цікавить ідея відновлення інших старовинних дверей. Якщо я буду відчувати підтримку зі сторони людей і хтось дозволить втілити такі проекти, то я залюбки буду організовувати це, – говорить дівчина.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.09.2022 soroka
Масажист Ігор Цап приїхав з Канади на Тернопільщину, щоб допомагати військовим проходити реабілітацію
Масажист, українець за походженням, Ігор Цап приїхав з Канади, де працював 32 роки, 22 з…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.