У тернопільському музеї – сотні марок та конвертів з зображенням Шухевича

Опубліковано в Життя краю Автор  Мар'яна Креховець 05.03.2020

Філателістичну виставку, приурочену 70-ій річниці смерті Романа Шухевича, відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї.

На експозиції представили розміщені на 64-х аркушах марки та конверти з зображенням Шухевича, створені як за незалежної України, так і у період ОУН УПА. За словами організаторів, більшість з них надруковані підпільною поштою у Сполучених Штатах Америки.   

ꟷ Роман Шухевич був командиром повстанської армії до останнього свого дня. І все своє життя він поклав на вівтар боротьби за незалежність України, ꟷ каже заступник директора художнього музею Ольга  Ваврик. ꟷ Він загинув 5-го березня на Львівщині. Відповідно до цієї дати, розуміючи, що його діяльність потребує вивчення, а сама постать ꟷ вшанування, відкрили цю виставку.

Зазначимо, що усі філателістичні знаки представлені на виставці належать до колекції Василя Штокала.

ꟷ Цю колекцію я збирав понад 20 років. Більшість зразків потрапили до мене коли я спілкувався з людьми, які боролися за Україну і мали зв’язки  з тими, хто жив за кордоном. Зокрема в США, Канаді, Європі. Вони самі показували ці речі, а коли я просив, радо віддавали їх. Щодо зразків часів незалежної України, то їх довелося купляти, ꟷ розповідає колекціонер. ꟷ Ми повинні показати нашому краю,  зокрема молодому поколінню, що маємо чим пишатися. Ми повинні вшановувати постать тієї людини, яка на своїх плечах тримала дуже велику боротьбу, допомагала своїм побратимам, посестрам і українській нації не йти прислужниками до окупаційних режимів, а бути самими собою.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

04.04.2020 soroka
Олег Сиротюк: «Від самовіддачі медиків та їх захисту залежить здоров’я усієї нації»
Уряд та голова Тернопільської облдержадміністрації повинні зосередити увагу на Монастириському районі, оскільки кількість підтверджених випадків…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.