Версія для друку

Тернополянам порадили, як найкраще захистити дітей від складного вірусного захворювання

Опубліковано в Життя краю Автор  Анна Семенків 07.02.2020

Щорічна вакцинація проти грипу зменшує в дітей ризик захворіти на грип, ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Тернополянам варто знати, щдне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Про це повідомила під час пресконференції Майя Шимашис – заступниця начальника служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації.

—   Найефективніший спосіб уберегти дітей від грипу – це вакцинація. Враховуючи протипоказання до вакцинації, варто звертати увагу на вік дитини. Власне, перебіг захворювання, ускладнення від грипу також залежать від віку дитини. Бо ж у кожної людини по-своєму протікає захворювання. Найважчим перебіг захворювання є в дітей до трьохрічного віку. А ще якщо дитина має певні проблеми зі здоров’ям, то це також впливає на стан хворого. Важливу роль відіграє ще й правильний догляд за хворим, а також захист здорових людей. Важливо не забувати про систематичне провітрювання приміщення, миття рук, обмеження контакту із хворим. Не варто відвідувати заклади із максимальним скупченням людей, особливо у денний період,  —  розповіла пані Майя.