У Тернополі з'явиться креативна паркова скульптура

Опубліковано в Життя краю Автор  17.05.2019

Можливо, вже цього року у Тернополі стане на одну туристичну "родзинку" більше. Йдеться про скульптуру Майстру Йоді - вигаданому персонажу із кіносаги "Зоряні війни".

Автори ідеї самі ж фінансують свій проект, а також оголосили збір коштів для усіх, хто хоче долучитися до їхньої креативної ідеї. Коли вдасться зібрати усію необхідну суму, а це орієнтовно 8 тисяч доларів, тоді відразу ж виготовлять та встановлять нову паркову скульптуру у місті. Окрім того, 10% від зібраної суми пожертвують Тернопільському реабілітаційному центру.

Один із ініціаторів Сергій Кутузов каже, що ідея виникла минулого року, коли був оголошений конкурс на проект пам'ятника вчителю у Тернополі.

- Я подав петицію на сайті міської ради про розміщення скульптури Йоди через геніальну ідею встановлення пам'ятника вчителеві в Тернополі. Ми  з колегами посміялися над нею і не могли зрозуміти для чого це? Бо все виглядало просто так, що мільйон гривень витратять на те, що нікому не буде потрібне. Ми подумали, що зробимо, як мінімум, дешевше, а також облаштуємо місце для гарного проведення часу. До того ж незвична та креативна скульптура буде значно цікавішою за черговий стандартний пам'ятник, - розповів Сергій Кутузов.

Він також зазначає, що зараз є чимало як прихильників, так і противників розміщення у Тернополі фігури Майстра Йоди.   

- На жаль, для нашого суспільства набагато прийнятніші і зрозуміліші, наприклад, пам'ятники Тарасу Шевченку, Лесі Українки,  ніж щось оригінальне і нестандартне. Але не потрібно сприймати скульптуру Йоді буквально.  Це не  буде місце поклоніння, це не релігійний образ, це просто паркова скульптура, яких у нашому місті є безліч.  І ставити запитання, що зробив Йода для Тернополя - це просто смішно. І хоча суспільство виявилося не готове до нашої ідеї, це не означає, що не варто її втілити у життія, - коментує Сергій Кутузов.

Відзначимо, що сама скульптура буде бронзовою, висотою 1, 10 см. Окрім самої фігури Йоди, будуть ще інші деталі, про які автори поки не говорять, щоб тримати інтригу. Але запевняють, що скульптура буде гарно вписуватись у навколишній ландшафт міста та приверне увагу туристів.

 

Фото - із відкритих джерел

Прокоментувати:

СОЦІУМ

21.11.2019 soroka
Віктоp Овчаpук: «Музей національно-визвольної боpотьби Теpнопільщини» спpиятиме поглибленню національно-патpіотичного виховання кpаян
Напеpедодні Дня Гідності та Свободи голова Теpнопільської обласної pади Віктоp Овчаpук взяв участь в уpочистостях,…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.