Що захистить від вірусів, проти яких немає ліків, розповіли мешканцям Тернопілля

Опубліковано в Життя краю Автор  12.02.2019

Жителям Тернопільщини варто знати, що охоплення вакцинацією на рівні 95 % населення країни дозволяє забезпечити повноцінний захист людей від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, які можна запобігти щепленнями.

Такий спосіб захисту називається колективний імунітет, розповів під час прес-конференції заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Чому Україна, зокрема Тернопільщина виявилася нестійкою до вірусу кору? Причина полягає у стані колективного імунітету – сукупності індивідуальних імунітетів усього населення, яке проживає на певній території. У зв’язку з високою контагіозністю, яка характерна для кору, рівень колективного імунітету повинен складати 98%. Це сприятиме захисту від захворювання. В більшості – це поствакцинальний імунітет. Вперше вакцинація на території Тернопільщини почалася у 1968 році. Тоді за 1-2 роки були подолані проблеми, які були пов’язані з доволі високою смертністю через ускладнення - пневномія, енцефаліт та ін. Після вирішення проблем із захворюваністю на фоні благополуччя у багатьох людей виникло питання: «Для чого щепитися, якщо ситуація з кором благополучна?» Цю тенденцію підхопили інші «нефахівці». Якщо пам’ятаєте, яка потім розгорнулася потужна антивакцинальна кампанія в Україні, коли сумніву почали піддавати як щеплення загалом, так і окремі вакцини, — наголосив Володимир Паничев.

Спікер додав, що при зниженні популяційного імунітету рівень захворюваності інфекціями, проти яких проводиться вакцинація, зростає. 

ВООЗ застерігає, що якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька % - це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Що нижчий колективний імунітет , то вище шанс виникнення спалахів та епідемій.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.08.2019 soroka
Віктоp Овчаpук: «Омитий кpов'ю багатьох поколінь геpоїв, сувеpенітет нашої деpжави – безцінний для усіх укpаїнців»
На цьому голова обласної pади Віктор Овчарук наголосив під час святкового концеpту художніх колективів та…

Подорож вихідного дня

16.08.2019 Анна Семенків
Білим по темному: на Тернопільщині навколо церкви знайшли прихисток давні білі хрести
Найчистіший колір на землі увібрали в себе хрести зі старого кладовища у селі Возилів на…

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.