Що захистить від вірусів, проти яких немає ліків, розповіли мешканцям Тернопілля

Опубліковано в Життя краю Автор  12.02.2019

Жителям Тернопільщини варто знати, що охоплення вакцинацією на рівні 95 % населення країни дозволяє забезпечити повноцінний захист людей від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, які можна запобігти щепленнями.

Такий спосіб захисту називається колективний імунітет, розповів під час прес-конференції заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Чому Україна, зокрема Тернопільщина виявилася нестійкою до вірусу кору? Причина полягає у стані колективного імунітету – сукупності індивідуальних імунітетів усього населення, яке проживає на певній території. У зв’язку з високою контагіозністю, яка характерна для кору, рівень колективного імунітету повинен складати 98%. Це сприятиме захисту від захворювання. В більшості – це поствакцинальний імунітет. Вперше вакцинація на території Тернопільщини почалася у 1968 році. Тоді за 1-2 роки були подолані проблеми, які були пов’язані з доволі високою смертністю через ускладнення - пневномія, енцефаліт та ін. Після вирішення проблем із захворюваністю на фоні благополуччя у багатьох людей виникло питання: «Для чого щепитися, якщо ситуація з кором благополучна?» Цю тенденцію підхопили інші «нефахівці». Якщо пам’ятаєте, яка потім розгорнулася потужна антивакцинальна кампанія в Україні, коли сумніву почали піддавати як щеплення загалом, так і окремі вакцини, — наголосив Володимир Паничев.

Спікер додав, що при зниженні популяційного імунітету рівень захворюваності інфекціями, проти яких проводиться вакцинація, зростає. 

ВООЗ застерігає, що якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька % - це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Що нижчий колективний імунітет , то вище шанс виникнення спалахів та епідемій.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

25.06.2019 soroka
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський відвідав фестиваль «Відродження українського села»
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський та його однопартійці відвідали Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.