Який вірус кору переважає на Тернопільщині?

Опубліковано в Життя краю Автор  11.02.2019

На Тернопільщині поширюється вірус кору, який прийшов до нас із європейських країн.

Порівняно з минулим роком захворюваність зросла в 12,4 рази, пояснили під час прес-конференції місцеві спеціалісти з обласного Лабораторного центру МОЗ України.

На Тернопільщині циркулює збудник вірусу кору типу Кембридж 2009. Минулоріч ми виділили від хворого ряд вірусу, передали його до Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського. Задля секвенування геному, вірус було відправлено до Лондона. Саме там фахівці з’ясували, що мають справу саме з Кембридж 2009. В попередні роки цей вірус циркулював в низці європейських країн, а потім прийшов до нас. В південному регіоні України, зокрема Одеській області, циркулюють віруси, які прийшли туди з Туреччини та Греції. На Тернопільщині, як і Україні, стільки людей зіткнулося з кором через стан колективного імунітету. Є вимога, що аби не наразитися на кір, 98% населення на певній території повинні бути захищеними від кору. Вакцинації на Тернопіллі почалася у 1968 році і тоді за рік-два вдалося подолати всі проблеми, пов’язані з поширенням вірусу, — повідомив заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев, додавши. — Головне завдання вірусу – зберегти свою популяцію. А наше населення якраз через свою неімунність виявилося і слабким перед вірусом, де той зміг активно продукувати, змінюючи господаря. Таким чином сформувався епідеміологічний ланцюжок.

Спікер додав, що найбільш вразливими до хвороби є діти віком від 1 до 4 років та 10-14 років.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

21.11.2019 soroka
Віктоp Овчаpук: «Музей національно-визвольної боpотьби Теpнопільщини» спpиятиме поглибленню національно-патpіотичного виховання кpаян
Напеpедодні Дня Гідності та Свободи голова Теpнопільської обласної pади Віктоp Овчаpук взяв участь в уpочистостях,…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

BRC6n2f9ZaU.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.