Приклад мужності та надможливостей – матусь з Тернопілля зняли в незвичайних сюжетах

Опубліковано в Життя краю Автор  04.12.2018

У Тернополі представили відеосюжет, героїнями якого стали три вродливі, активні, позитивні жінки, які виховують дітей з інвалідністю.

Зйомки матусь відбулися в рамках проекту «Люди з НАДможливостями», який реалізовували близько трьох місяців. Взяти участь у ньому погодилися три жінки, тому й було створено три 4-хвилинні сюжети.

Як розповіла ініціаторка проекту «Люди з НАДможливостями» Ольга Гордієнко, зйомки відбувалися в різних люкаціях – у ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо», на вулиці, місцях для прогулянок.

Вважаю, що короткі відео, створені в рамках програми, повинні насамперед мотивувати не зупинятися перед труднощами тих громадян, які мають людей з інвалідністю. Наші учасниці проекту доносять до інших, що не варто залишатися наодинці. Потрібно показувати себе світу, шукати людей з подібними проблемами, об’єднуватися, щоби ставати сильнішими. Люди не отримують допомогу, підтримку переважно тому, що самотні. Наші матусі, які взяли участь у проекті, – справді сильні жінки. Вони можуть говорити про свій біль, тривоги, радощі. Вважаю, що це відео повинно мотивувати й татусів ставати сильнішими. Саме тих татусів, які бояться розкритися, переживають, не хочуть повідомляти про свої проблеми. Також зауважу, що людям з інвалідністю не завжди потрібне від вас якесь виняткове ставлення, увага, — поділилася пані Ольга.

Ініціаторка додала, що хотіла, аби й чоловіки долучилися до проекту та розповіли про свій досвід, здатність переборювати труднощі.

Одна із героїнь відео сюжету – Надія Мельник та її 13-річна донечка Ірина. Як розповіла мати, дівчинка робить її особливою та спонукає по-іншому дивитися на світ.

В моєї дитини – типовий аутизм. Цей діагноз дівчинці офіційно поставили, коли їй виповнилося сім років. До того були інші версії, які в дитини негаразди зі здоров’ям. Зараз про аутизм можна отримати чимало інформації, зокрема з мережі Інтернет, тому я розумію, як бути, виховувати доню. Дівчинка ходить до спецшколи, вже навчається у шостому класі. Іринка – моя модель. В неї чимало хобі: любить музику, ґаджети, косметику. Подобається також мандрувати, тому влітку ми частенько вирушаємо до цікавих місць, — розповіла Надія Мельник.

Жінка зазначила, що не варто зациклюватися на проблемах, а переступати через них та рухатися далі.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.