Дари природи тернополянка перетворює на неповторний декор

Опубліковано в Життя краю Автор  11.11.2018

Для тернополянки Оксани Григорчук виготовлення одних із головних окрас будинку – віночків не тільки нескладне, але й надзвичайно приємне заняття.

Наближається Новий рік, а разом зі святом у тернопільських господинь більшає турбот – як прикрасити оселю та ялинку.

Сьогодні дизайн інтер’єру користується неабияким попитом серед краян, та багато хто оформляє приміщення у власній оселі самотужки. Серед тернополян є такі умілиці, як Оксана Григорчук, яка своїми руками майструє затишні віночки-декор. Її вироби не зрівняються з магазинними.

Для виготовлення виробів-символів жінка використовує тільки натуральні матеріали: гілочки, шишки, горішки, листочки, квіточки. Всі потрібні для роботи елементи збирає під час відпочинку в лісі, що біля Петриків.

—  Шкода, що не всі декорації можу заготовити самотужки і дещо доводиться докуповувати. Зокрема, екзотичні квіти, якісь шишечки, гілочки. Перед початком роботи я створюю основу виробу. Коли каркас мого творіння готовий, прикріплюю до нього інші матеріали. Створювати вінки насправді не важко і це заняття дуже розслабляє після повсякденної роботи. Відчуття, наче руки самі просяться до роботи. Хоч на створення одного віночка йде немало часу – близько 4 години, проте це заняття не набридає, —  розповіла умілиця.

Тернополянка зазначила, що вінок – не тільки прикраса дому. Це також загальнонародний символ, який колись мав спочатку обрядове, релігійне значення. Деякі люди й досі вважають його важливим атрибутом при певних святах.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3810.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.