Володимир Кравець: «Передача Вишнівецької лікарні громаді вирішить фінансові проблеми медзакладу»

Опубліковано в Новини Автор  24.09.2017
Під час робочої зустрічі проблеми фінансування Вишнівецької лікарні детально обговорили у стінах Вишнівеьцкої селищної ради її голова Володимир Кравець з керівництвом Збаразької РДА та головним лікарем медичного закладу С.Стецюком.
Загалом тема Вишнівецької лікарні давно вже на слуху. Однією з основних проблем, що не дає вщухнути дискусіям, є серйозний брак коштів. Це в свою чергу може врешті призвести як до зменшення кількості кваліфікованих працівників, так і до закриття медичного закладу, в якому на разі лікується понад 19 тисяч пацієнтів.
Попри бажання та численні спроби керівництва Вишнівецької ОТГ, зокрема її керманича Володимира Кравця, вирішити проблему та допомогти лікарні – нічого не вдається. Справа в тому, що медичний заклад «завис між реформами». Сама лікарня перебуває на балансі в Збаразької РДА. Разом з тим, згідно чинного законодавства до 1 січня вона повинна перейти до Вишнівецької ОТГ (власне з 19 тисяч пацієнтів 8,3 – вишнівчани). Поки ж цього не сталось лікарня отримує кошти від Вишнівецької ОТГ у розмірі 60% (медична субвенція, яку отримує громада) і від Збаразької РДА – це 40% відповідно.
Через таке співфінансування й утворилась проблема нестачі в лікарні коштів. Адже за своїх 8,3 тисячі пацієнтів Вишнівецька громада сплачує всі 60%, а от щодо другої частини фінансування найчастіше й виникають проблеми: кошти на рахунку є, однак, вони чомусь не доходять.
- Послугами Вишнівецької лікарні користуються понад 19 тисяч жителів, а медичну субвенцію нам виділяють лише на 8,3 тисячі людей, котрі живуть на території громади. Ці гроші в повному обсязі надходять до медичного закладу. Попри це, їх не вистачає. Якби ж відбулась передача лікарні на наш баланс швидше – це набагато б спростило роботу. Адже субвенція із держбюджету поступала би напряму у казну громади. По-друге, якщо до громади увійдуть усі села, які до цього не приєдналися, сума асигнувань на медичну реформу повинна збільшитись. Відповідно, лікарня зможе закуповувати медикаменти, утримувати працівників, виплачувати зарплату, - зауважує Володимир Кравець.
На думку очільника громади, розв’язати проблему Вишнівецької лікарні повинна допомогти й медична реформа. Особливо принцип «гроші ходять за пацієнтом», тобто за кожного пацієнта заклад отримуватиме кошти. Це дасть можливість покращити медичні послуги, які надає лікарня, закупити медикаменти та обладнання; лікарі зможуть отримувати гідну зарплату, а населення – якісні медичні послуги.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

07.07.2020 soroka
Захистити українську мову, відмінити абонплату за транспортування газу, не допустити політичних переслідувань…
Низку заяв та звернень до керівництва держави прийняли депутати обласної ради на четвертому пленарному засіданні…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.