Висококласне господарство, дієву кооперацію та продукт, за яким стають у чергу європейські ринки побачили члени аграрного Комітету ВРУ на Бучаччині

Опубліковано в Новини Автор  17.09.2017

У тому, що українські аграрії ведуть свій бізнес за європейськими стандартами, переконалися члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ. 13 вересня делегація з Києва побувала на підприємствах Петра Івановича Гадза, поспілкувалася з працівниками та оцінила якість продукту.

Народні обранці, очільники області і району побували у молочному кооперативі «Бучачекопродукт» та одному із трьох молочно-тваринницьких комплексів ТОВ «Бучачагрохлібпром» с. Пилява. Провів детальну екскурсію комплексом та розповів про повний цикл утримання корів і телят – заступник директора по тваринництву ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Борис Рудюк.

- Комфорт, тиша, цілодобовий контроль дотримання технології з обов’язковим відеонаглядом  – це три складові успішного та здорового ведення молочного бізнесу. Тут також знаходяться комфортні кліточки  для індивідуального утримання та обсушки під інфрачервоними променями (в холодну пору року) для новонароджених телят, малюки перебувають   у цих приміщеннях  1-2 доби. Далі телята переводять у цех вирощування молодняку №10, де вони індивідуально утримуються до трьох місяців - розповів Борис Володимирович.

- 10 років тому був на екскурсії у Лейпцігу і відвідав ферму німця, де побачив такий «дитячий садочок» для телят, - додав Петро Гадз. - Я його сфотографував, приїхав додому я сказав своїм хлопцям, що воно мусить бути так. Через 5 років цей німець приїхав до мене, походив, подивився і сказав, що це його проект, але зроблений ще краще.

Як розповів Петро Гадз, на сьогодні середній надій  у корів на підрозділах МТФ Пилява, МТФ Соколів та МТФ Осівці становить 25 кг. на добу. Все це є результатом постійного догляду як за здоров’ям тварин, так і умовами, в яких вони перебувають. На підприємстві утримується до  8 000 голів ВРХ, в тому числі 3 000 голів дійного стада. Підприємство щодня реалізує понад 75 т. молока екстра ґатунку найвищої європейської якості. Перевірити якість продукту змогли самі гості, яких почастували молоком.

Після відвідин об’єкту, члени Комітету відвідали і родину Парубочих, яка повернулася з-за кордону, де довгий час перебували на заробітках. Чоловік та дружина вирішили розпочати сімейне господарство і за підтримки кооперативу, сьогодні мають 7 корів, які дають близько 140 літрів молока. Сьогодні родина Парубочих має можливість заробляти тільки на молоці близько 25 тисяч гривень щомісяця.

- Ми увійшли в кооператив «Бучацький екопродукт», який нам у всьому сприяє і допомагає. Разом з чоловіком працюємо тільки на нашому господарстві, на цьому заробляємо, з цього і живемо. До господарства залучаємо дітей, а син навіть пішов вчитися на ветеринара, - розповідає Любов Парубоча.

Оглянули гості яблуневий сад та холодильне обладнання фермерського господарства «Гадз». Петро Іванович провів екскурсію потужностями підприємства, показав камери зберігання плодів та сортувальну лінію. На території господарства відбулося і засідання комітету, де його члени обговорили нагальні проблеми галузі сільського господарства.

- За статистикою, в Україні в особистих селянських господарствах виробляється 97- 99% картоплі, 80% овочів, плодів і ягід, близько 80% молока і до 50% м’яса. І виробляється вона практично вручну, і, найголовніше - не має цивілізованих каналів збуту. Ми маємо зробити обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи противагою агрохолдингам і посередницьким структурам, які вже фактично монополізували ринки збуту аграрної продукції, - зазначив Вадим Івченко, заступник Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

У своєму заключному слові Петро Іванович Гадз закликав членів комітету посприяти у розробці програми підтримки фермерів та створенні умов для кредитування під низькі відсотки і на довгий термін, як це практикують у Європі. За словами підприємця, аграрії, особливо у сфері садівництва, вкладають значні кошти у землю, місцеву інфраструктуру та створюють робочі місця. Усе це неможливо без державної підтримки.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

19.09.2020 soroka
Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну!
Навчально-науковий інститут біоресурсів і природокористування Західноукраїнського національного університету долучився до щорічної всесвітньої акції «Всесвітній день…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

VuwU5xVlQYg.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.