У заповіднику на Тернопільщині розквітли перші первоцвіти (фотофакт)

Опубліковано в Новини 13.02.2024

У Природному заповіднику “Медобори” розквітли перші цього року первоцвіти.

Про це повідомили у заповіднику.

– Не дочекавшись кінця зими, тендітні і вишукані перші весняні квіти пробуджуються від довгого зимового сну. Низькі температури для них не страшні, їх цибулини прокидаються навіть в сильно замерзлому ґрунті. Підсніжник білосніжний,  шафран Гейфеля, сон великий і широколистий, горицвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша)  та багато інших весняних видів зростають на території природного заповідника "Медобори", – кажуть у заповіднику. 

З настанням весни, в заповіднику працівниками служби державної охорони ПЗФ здійснюється посилене патрулювання місць зростання ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин.

– На жаль, часто їх зривають, не задумуючись, яку шкоду наносять екосистемі. Нагадуємо, що порушниками закону є збирачі, продавці та покупці червонокнижних видів рослин. Станьте активними учасниками збереження первоцвітів, – кажуть у заповіднику.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

18.04.2024 soroka
Українська команда Тернопільщини відремонтувала три автівки для Сил спеціальних операцій
Волонтерський штаб «Українська команда» в Тернопільській області відремонтував Силам спеціальних операцій ЗСУ 3 автомобілі. Вони…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.