Тернополяни вшанували пам’ять Iвана Франка (фото)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  27.08.2018

З нагоди 162-рiччя вiд дня народження Iвана Франка у Тернополi урочисто поклали квiти до пам’ятника письменнику.

– Iван Франко – генiй, якого шанували у рiзнi iсторичнi епохи. Навiть бiльшовицька пропаганда дозволяла його славити. При цьому радянська влада дещо переiнакшила образ Франка, його творчiсть та фiлософiю. Насправдi, Iван Якович нiколи не був соцiалiстом. Вiн був iдеологом українського культурного нацiоналiзму i зробив дуже багато для того, щоб слово «русин» вiдiйшло, а натомiсть з’явилось поняття «українець». Iван Франко часто бував у Тернополi. Вiн любив тут творити, тому тернополяни шанують пам’ять Iвана Яковича, – зазначив очiльник Тернополя Сергiй Надал.

Голова мiської органiзацiї «Просвiта» Дарiя Чубата наголосила на тому, що кожен українець повинен прочитати твори Франка та дослухатись до його слiв.

– Iван Якович переконав усiх, що українцi – найкраща нацiя, яка не повинна втрачати своєї сили, вiри та натхнення, – додала Дарiя Чубата.

У честь дня народження поета тернополяни пiдготували невеликий концерт бiля пам’ятника Франку.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.05.2020 soroka
"Вимагаємо пояснень від Шмигаля стосовно поїздки Яценюка у Чернівецьку область", – тернопільський нардеп Андрій Богданець
Народні обранці від «Слуги Народу» спрямували депутатське звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з приводу спільного…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.