Гончарі з України, Білорусі та США ліплять горшки у тернопільському парку (фото)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  19.07.2018

Другий всеукраїнський фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять» стартував сьогодні, 19 липня, на Козацькому острівку в парку «Топільче».

Маже 30 віртуозів гончарства з України, Білорусі та США з’їхалися до Тернополя, аби презентувати авторські роботи на ярмарку рукотворів та провести майстер-класи.

Вранці гончарі облаштували піч та почали ліпити посеред острівка величезну 2-метрову скульптуру глека. У ніч з суботи на неділю її будуть випалювати.

Учасник фестивалю – Іван Бобков з Києва займається гончарським ремеслом ще з 1992 року, а до фестивалю «Не святі горшки ліплять» долучився вперше.

– Я – кераміст-універсал, бо роблю все: і ліплю, і малюю, і розписую. Окрім цього, працюю викладачем у Державній художній середній школі імені Т.Г. Шевченка, що в Києві. На Козацькому острівку в Тернополі ми зібрали всю свою гончарну компанію, аби ліпити тут та проводити майстер-класи. Я, наприклад, буду розмальовувати посуд, – поділився Іван Бобков.

За словами гончара, прибутки від його діяльності – незначні, але майстерність ліпити приносить масу задоволення.

– Хто має базу, той постійно підтримує свою діяльність фінансовими внесками. А той, хто починає з нуля, повинен мати багато ресурсів – глина, дрова чи електроенергія. Майстерність також вимагає постійного удосконалення, а це – додаткові витрати. На прибутки від своєї діяльності я ще чекаю. Коли країна почне жити нормально, тоді ми всі і почнемо отримувати прибутки, – додав Іван Бобков.

За словами організатора фестивалю, керівника Тернопільського осередку спілки майстрів Уляни Джигринюк, на тернополян чекають майстер-класи з гончарства, розпису кераміки, ліплення свищиків. Окрім, цього на вихідних на острівку будуть виліплювати унікальну величезну скульптуру. Яку саме – поки секрет.

– Наш фестиваль – це майданчик для спілкування та обміну досвідом. Процес, коли гончарі творять, неймовірно цікавий, за ним хочеться споглядати. Сподіваємось, що тернополянам це також цікаво і вони завітають на Козацький острівок, – зауважила Уляна Джигринюк.

Вхід у містечко гончарів – вільний.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

13.11.2019 soroka
«Давайте завершимо тотальну реконструкцію держави», – Микола Люшняк закликав нардепів віддати повноваження громадам
На пленарному засіданні сьогодні, 13 листопада, депутати Верховної Ради України розглядають законопроєкти щодо впровадження ринку…

Подорож вихідного дня

02.09.2019 Анна Семенків
Серед буйної зелені Тернопільщини у зниклому місті виткнулися руїни неготичних веж
Колись велелюдне місто, повне сміху, клопіткої праці, а тепер – пустинна місцевість, що заросла непролазними…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.