У Тернополі показали, як можна творити мистецтво навіть на війні (фото)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  Анастасія Мархоцька 19.03.2017

17 березня в Тернопільському краєзнавчому музеї розпочинає свою роботу культурно-мистецький проект « Військово-польовий АРТ». Ініціатором та автором виставки став віце-президент Асоціаці « Україна – Франція», рядовий боєць Національної поліції України ГУНП у Києві Павло Ротар. За словами пана Павла метою проекту є накладення українського народного мистецтва на предмети суто військового походження. Наприклад, на амуніції, військове обладнання, технічні засоби і засоби самозахисту, які пройшли горнило військових подій у зоні проведення АТО. 
- Цей проект виконує не тільки функцію об’єднання для всієї України, але й арт – терапевтичну функцію. Тому що в рамках цього проекту в областях проходять різні заходи по арт реабілітації, майстер класи з бійцями АТО та з членами їхніх сімей , тому що вони цього потребують, - зазначив автор виставки. 
Захід з приводу відкриття виставки "Військово-половий АРТ" відвідали начальник головного управління національної поліції в Тернопільській області Руслан Балик та командир батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль» Володимир Катрук. Також на відкритті виставки у виконані вокального хору Тернопільського державного музичного училища Соломії Крушельницької прозвучала жалобна пісня "Пливе кача по Тисині". 
- На превеликий жаль вияснив , що у цій виставці немає роботи тернопільських митців і впродовж цієї виставки, впродовж двох тижнів ми виправимо цю ситуацію , адже ми та область яка хоче аби скоріше завершилась війна. Хочеться щоб ця виставка була почута , побачена і залишилася і в серці, і в пам’яті в кожного з нас, - зазначив директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації Григорій Шергей. У свою чергу автор виставки Павло Ротар заявив, що на даний момент уже домовився із тернопільськими майстрами про виготовлення подібних робіт, аби і вони прикрасили виставку. 
Культурно-мистецький проект "Військово-половий АРТ" представляють такі експонати як ікони, квіти виконані в стилі живопису і виплетені із соломи, ящики для набоїв із художнім малюванням та різьбленням, військове обмундирування з вишивкою, фляги з плетінням, виготовлені бійцями ляльки та інші дитячі іграшки, тощо. Окрім цього, на виставці влаштували майстер-клас для школярів, які мали змогу виготовити пташку та писанку і оздобити їх.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

22.02.2024 soroka
Аграрій Петро Гадз придбав трактор для господарських потреб психоневрологічної лікарні
Герой України, власник агрокомпанії «Бучачагрохлібпром» та господарства «ГАДЗ» Петро Гадз придбав трактор «Скаут» для Тернопільської…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

BRC6n2f9ZaU.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.