У центрі Тернополя відтворили історичні події Листопадового чину (фоторепортаж)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  soroka 01.11.2021
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року в Львові розпочалося повстання, яке увійшло в історію під назвою «Листопадовий чин».
 
З нагоди пам’ятної дати поблизу Тернопільської загальноосвітньої школи №4, де свого часу засідав уряд ЗУНР, відтворили проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
 
Реконструювали історичне дійство учасники ГО «Клуб історичної реконструкції «Патріот», вихованці ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв, а також актори Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Тараса Григоровича Шевченка.
 
– Під час повстання 1 листопада 1918 року українські частини, які нараховували 60 старшин і 1400 вояків, зайняли головну пошту, вокзал, банк, летовище, а також ратушу й намісництво, де підняли синьо–жовтий стяг. Завдяки рішучим діям сотника Українських Січових Стрільців Дмитра Вітовського українську владу проголосили в Станіславі, Тернополі, Самборі й Стрию,  зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
 
Він також підкреслив, що ЗУНР мала важливе історичне значення для українського народу, адже це була чергова спроба наших предків відновити власну державу й звільнитися від вікової влади чужинців, які нав’язувала свою ідеологію та історію.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.02.2023 soroka
Володимир Кличко та «Українська команда» передали пілотам бригади ім. Сікорського шоломи 
Володимир Кличко та волонтери «Української команди» передали шоломи пілотам 18-ї окремої бригади армійської авіації імені…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.