У Тернополі підприємці протестували проти локдауну (фоторепортаж)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  soroka 11.01.2021
Понад сотню підприємців сьогодні зібралися під стінами Тернопільської обласної державної адміністрації, аби сказати «ні» запровадженню так званого локдауну.
 
Представники бізнесу та громадських організації провели акцію «Працюю». У такий спосіб вони хочуть захистити своє конституційне право на працю, кажуть організатори.
 
– Складається враження, що влада проводить над нами експерименти. З підприємцями ніхто не радиться, їхньою думкою не цікавляться, бо, вочевидь, не вважають людьми. Сьогодні ми прийшли сюди, аби висловити своє обурення й сказати: «Ми працюємо!». Я прошу усіх тернопільських підприємців повісити на дверях вивіску «Працюю». Конституція України гарантує нам право на працю. Ми хочемо годувати сім’ї, платити зарплати своїм працівникам, піднімати економіку країни. Досить ділити нас на касти, – зазначила співорганізаторка акції Ольга Шахін.
 
До протестувальників вийшов голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. Він наголосив на тому, що повністю підтримує підприємців й вважає запровадження локдауну абсурдним рішенням з боку центральної влади.
 
– Ще з весни я оскаржую в суді постанови щодо карантинних обмежень. У серпні Конституційний суд України визнав Постанову КМУ № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» неконституційною, адже вона була ухвалена з суттєвими порушеннями. Ще дві справи за моїм позовом досі розглядаються у судах. Попри це, уряд продовжує продукувати заборони – то заганяють нас у «червоні зони», то вводять «карантин вихідного дня», то запроваджують так званий локдаун. Це рішення – абсурдне. Я повністю підтримую міського голову Сергія Надала, який також виступає за те, щоб дати можливість підприємцям працювати,  зазначив Михайло Головко.
 
Голова обласної ради також порадив підприємцям продовжувати відстоювати свої права.
 
– Те, що ви сьогодні тут зібралися, це правильно. Ви показали, що не погоджуєтеся з незаконними діями центральної влади. Ми бачимо країну подвійних стандартів. Одним – все, іншим – нічого. «Буковель» переповнений, але іншим підприємцям також потрібно годувати свої сім’ї. Тернопільська обласна рада вас підтримує, однак, на жаль, ми не можемо впливати на рішення уряду, а лише надавати рекомендації. Сьогодні ви маєте бути єдиними, аби спільно відстоювати своє право на працю й протистояти залякуванням з боку центральної влади,  резюмував Михайло Головко. 
 
Учасники акції написали звернення до президента, голови ВРУ та очільника облдержадміністрації з вимогою підтримати їхні вимоги.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.07.2021 soroka
У садах Петра Гадза вже збирають перший врожай яблук
Фермерське господарство «ГАДЗ» розпочало збір плодів 2021. Першими у садах Героя України Петра Гадза розпочали…

Подорож вихідного дня

21.07.2021 Мар'яна Креховець
«На вулицях ніхто не ходить, тримаючись за ручки», – тернополянка про життя в Японії
Для багатьох українців Японія, як і більшість країн Азії, є маловідомою. Держава технічного прогресу, батьківщина…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.