У центрі Тернополя відкрили бронзовий макет міської ратуші (фоторепортаж)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  soroka 28.08.2020

З нагоди Дня міста у Тернополі відкрили макет ратуші, яка була знищена у 1944 році.

Нова мініатюра з’явилася на вулиці Чорновола в рамках проєкту «Бронзовий Тернопіль».

– Наше місто має довгу, але дуже складну історію. Під час Другої світової війни більшість кращих архітектурних пам’яток були знищені. Кажуть, що народ, який не пам’ятає свого минулого, не має майбутнього. Тому ми продовжуємо відновлювати історичні пам’ятки кращих споруд. Втілюємо їх у серії бронзових макетів, які нагадують про минуле Тернополя, зазначив мер Тернополя Сергій Надал.

 Автор проєкту, скульптор Дмитро Мулярчук наголосив, що завдяки мініатюрам тернополяни можуть дізнатися не лише про історичні споруди, але й про цілі квартали, яких вже давно немає.

– Орієнтовно 80-90 % тернопільських забудов було знищено в час війни. На жаль, про це знає мало людей. Було зруйновано цілі квартали, цілі райони міста. Ми зараз цього не пам’ятаємо, хіба окремі старожили, – розповів Дмитро Мулярчук. – Сьогодні є можливість зберегти для нащадків пам'ять про давній Тернопіль.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

21.09.2021 soroka
Стрічку тернопільських кінотворців визнали кращою на міжнародному фестивалі
У рамках XVI Міжнародного кінофестивалю «Кінокімерія», приуроченому 25-ій річниці «Дня Українського кіно», в номінації некомерційні…

Подорож вихідного дня

05.08.2021 Катерина Шаблій
«Не ідеалізуйте Америку, тут нічого не дається задарма»: історія тернополянки, яка 23 роки живе у США
У свої два роки тернополянка Юлія Сітовська точно не думала про американську мрію, та тоді…

Місто в кадрі

DSC_3768.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.