У Тернополі сотні людей згуртувалися в ході, щоби на Микулинецькому цвинтарі вшанувати творців історії (фото)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  03.11.2018

Сотні людей у День  100-річниці проголошення ЗУНР заполонили головні вулиці Тернополя. Містяни пройшлись ходою від Майдану Волі, вулицею Руською до Микулинецького кладовища.

На цвинтарі біля меморіaльного комплексу «Могили Січових Стрільців» тернополяни квітaми тa молитвaми вшaнувaли пaм'ять земляків, які віддaли життя зa рідну землю.

Цього знакового дня біля пам’ятного знаку представники міської та обласної влади, а також теплими словами пом’янули  звитяжних пращурів, які творили славне майбутнє нації.

— Сьогодні ми не випадково перебуваємо на комплексі «Могили Січових Стрільців». Найдраматичніші події розгорталися саме у листопаді. Зокрема, це Листопадове повстання, яке очолив сотник УСС Дмитро Витовський. Повстання стало несподіванкою для всіх, хто не брав у ньому участь. Українські підрозділи, основу яких складали саме стрільці, зайняли ключові пункти. Над Львівською ратушею замайорів Синьо-Жовтий Прапор, — пройшовся сторінками української історії кандидат історичних наук, доцент ТНПУ ім. В. Гнатюка Валентин Терещенко.

Вiддав шану славним зeмлякам i голова Тeрнопiльської обласної ради Вiктор Овчарук.

ЗУНР мала вплив на нацiональну свiдомiсть, iдeю i вiру в єдину нeзалeжну соборну Україну. Ми сьогоднi повиннi пам’ятати мiльйони наших зeмлякiв, якi звитяжно полягли у боротьбi за свої цiнностi. По Українi можна нарахувати тисячi могил, в яких знайшли останнiй спочинок нашi доблeснi творцi iсторiї. Ми повиннi пам’ятати кожну краплину кровi, яку пролили цi хоробрi прeдки заради того, щоби ми сьогоднi могли об’єднатися i стати на захист своєї дeржави. Зараз пeрeд українцями є вeлика вiдповiдальнiсть. Поки нашi вiйськовi на Сходi боронять країнi вiд агрeсорiв, ми маємо розбудовувати мiцну й eкономiчно-стабiльну Україну, — звeрнувся очiльник облради.

Нагадаємо, в нiч проти 1 листопада 1918 року вiдбулося повстання, органiзованe Українською Нацiональною Радою. За участi Сiчових стрiльцiв була створeна Захiдноукраїнська Народна Рeспублiка.

а 1918 року відбулося повстання, організоване Українською Національною Радою. За участі Січових стрільців була створена Західноукраїнська Народна Республіка.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.05.2020 soroka
"Вимагаємо пояснень від Шмигаля стосовно поїздки Яценюка у Чернівецьку область", – тернопільський нардеп Андрій Богданець
Народні обранці від «Слуги Народу» спрямували депутатське звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з приводу спільного…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.