«Це гроші американських платників податків» - ОТГ на Тернопільщині отримала чималий «подарунок» у рамках програми USAID DOBRE

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  01.11.2018

Наприкiнцi жовтня Шумську ОТГ, що на Тернопільщині, вiдвiдали керiвник програми DOBRE Беррi Рiд та менеджер проектiв USAID Марат Кюрчевський, якi вiдкрили проекти програми USAID DOBRE. В рамках такого проекту ця тернопільська громада отримала обладнання для шкiльних фiзичних дослiдiв, спортивний майданчик та технiку для виготовлення бiометричних паспортiв у мiсцевому ЦНАПi.

Так, кабiнет фiзики Шумського НВК оснастили 4-ма цифровими комп'ютерими вимiрювальними комплексами. Завдяки приладам учнi зможуть проводити дослiди та наочно й бiльш ґрунтовно вивчати науку. Також на подвiр'ї школи встановили тренажерний майданчик, ще один вiдкрили у селi Рохманiв.

- Для програми DOBRE  дуже важливо пiдтримувати такi децентралiзацiйнi проекти. Особливо коли це допомагає вибудовувати зв'язки всерединi громади, покращувати розумiння мiж владою та мешканцями задля кращих послуг та результативоностi, - пiдкреслив керiвник програми DOBRE Беррi Рiд.

Також в рамках проекту в Шумському ЦНАПi обладнали робоче мiсце для збору даних на виготовлення бiометричних паспортiв. Оцифрованi пiдписи та вiдбитки пальця в центрi надання адмiнпослуг збирали вже давно. Але черга, за словами керiвницi центру Людмили Мельничук, зараз розписана аж до сiчня 2019. Тому i вирiшили розширити вiддiл для охочих замовити закордонний паспорт чи ID-картку. Загалом Шумський ЦНАП вже надає бiльше 210 послуг - це один з найкращих показникiв в Українi.

Об'єкти створювались на умовах спiвфiнансування: 70% вартостi надавала програма USAID DOBRE, а решту забезпечувала ця тернопільська громада.

- Об'єднанi громади працюють в нових умовах: бюджетних, законодавчих. Дуже важливо пiдставити їм плече, допомогти у розвитку. I через тренiнги та навчання персоналу, i через конкретнi проекти. Я дуже радий можливостi USAID допомогти громадам через програму DOBRE. Наш внесок - це грошi американських платникiв податкiв. I дуже символiчно, що людям, громадам, якi хочуть розвиватися в Українi допомагають американськi громадяни, - розповiв менеджер проектiв USAID Марат Кюрчевський.

Це не перша активнiсть громади iз програмою DOBRE. За пiвтора роки спiвпрацi було втiлена низка проектiв, зокрема вiдпочинковi зони з арт-об’єктами «Алея парасольок» та «Мiстечко дитячої мрiї», проект «Арт-вулик», фотоальбомом «Шумська громада. Погляд крiзь об’єктив» та iншi.

Нагадаємо, програма USAID «Децентралiзацiя приносить кращi результати та ефективнiсть» (DOBRE) - це п’ятирiчна програма, що виконується мiжнародною органiзацiєю Глобал Комьюнiтiз (Global Communities) та фiнансується Агентством США з мiжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення мiсцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, пiдвищення рiвня залученостi громадян до прийняття рiшень та забезпечення пiдзвiтностi та прозоростi в громадському управлiннi.

За iнформацiєю Михайло Цьомика - координатора комунiкацiї децентралiзацiї в Захiднiй Українi Українського кризового медiа-центру.

 

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3776.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.