У Тернополі говорили про програмно-цільовий метод бюджетування

Опубліковано в Життя міста Автор  22.11.2017

Методи бюджетування, які здатні підвищити ефективність управління місцевими фінансами – тема науково-практичної конференції, яка нещодавно відбулась у стінах Тернопільського національного економічного університету.

Загалом до заходу долучились більше сотні учасників: голови об’єднаних територіальних громад Тернопільщини, адміністрація вишу, професорсько-викладацький склад факультету фінансів, працівники казначейської служби та студенти.

- Надзвичайно приємно відмітити, що співпраця нашого економічного університету з Державною казначейською службою триває вже більше 10 років. ця співпраця дозволяє нам випускати фахівців, які практично готові до роботи, адже, перебуваючи на лавах студентських, вони мають право проходити практичні заняття в органах державного казначейства. Крім того, ми часто проводимо подібні науково-практичні заходи. Зокрема сьогоднішня конференція повинна показати як нашим студентам, так і керівникам об’єднаних територіальних громад, що перехід на нові програмно-цільові методи функціонування державних і публічних фінансів не є складним, - зазначив ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.

З Києва на науково-практичну конференцію приїхала й голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз, яка детальніше пояснила про програмно-цільовий метод бюджетування та вдосконалення основних механізмів із застосуванням новітніх сервісів.

- Дуже рада сьогодні перебувати у стінах альма-матер. Хочу відзначити, що це перший захід такого формату й перша область, яка об’єднала науковців, органи місцевої влади і казначеїв. Пишаюся, що цією областю є саме Тернопілля. Сподіваюся, що ми разом з Вами обміняємося думками й досвідом, а головне – обговоримо наявні проблеми. Навколо нас існує надзвичайно багато цікавої та корисної інформації, зокрема, у сфері публічних фінансів. Наше завдання – навчитися правильно нею користуватися. Ми тісно співпрацюємо з ТНЕУ – проводимо курси підвищення кваліфікації, організовуємо спільні конференції. Сподіваюся, що сьогодні звучатиме і критика, адже саме конструктивна критика дає нам можливість ефективно працювати й вирішити проблеми, які існують, - розповіла Тетяна Слюз.

Також на відкриття науково-практичної конференції прибуло й керівництво як міста Тернопіль, так й Тернопільської області. Очільники краю привітали учасників заходу та вкотре нагадали про важливість грамотності в сфері фінансів, особливо в нинішніх умовах децентралізації.

- Я вітаю всіх учасників із відкриттям сьогоднішньої науково-практичної конференції. Тематика цієї події є дуже актуальною, адже основа державної політики – це формування бюджету. Саме від того, як буде формуватися бюджет залежить розвиток нашої країни, а програмно-цільовий метод орієнтований саме на такий результат. Сьогодні він застосовується як на державному, так і на місцевому рівнях. З його допомогою ми можемо побачити ефективність і результативність використання коштів шляхом проведення оперативного моніторингу та оцінки виконання бюджетних програм, - підкреслив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Загалом конференція проходила в форматі круглого столу, під час якого також підписали Меморандум про співпрацю у сфері підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами територіальних громад між Тернопільським національним економічним університетом, Державною казначейською службою України та Тернопільською обласною радою.

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

15.12.2017 Катерина Шаблій
Громада Вишнівця висадила калиновий «кордон» поблизу польського цвинтаря (фото)
Силами працівників селищної ради, вчителів та активістів новоствореної громадської організації «ЦВІТ» («Центр Вишнівецьких ініціатив і…

Подорож вихідного дня

14.12.2017 Анна Семенків
Про бюджетну подорож до однієї з найзагадковіших батьківщин Інків – Перу розповів тернополянин
В рамках програми «Мандри» тернопільський мандрівник із багаторічним стажем Олег Кошла, який за майже 5…

Місто в кадрі

DSC_3688.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.