Майже 200 експонатів народного мистецтва презентували у Тернополі

Опубліковано в Життя міста Автор  04.10.2017

У Тернопільському обласному художньому музеї вчора, 2 жовтня, відкрили виставку народного мистецтва Тернопільщини. Організатором експозиції є Тернопільський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Загалом у музеї представлено 190 творів знаних та нових майстрів. Вишивка, ткацтво, карбування по металу, різьба по дереву, плетіння з рогози та соломи, витинанка, лялька-мотанка, гончарство, вироби зі шкіри та бісеру – у таких техніках представили свої роботи талановиті народні умільці.

– Такі заходи не тільки прикрашають місто, вони формують його атмосферу. Для мене Тернопіль – це не тільки певна територія з чистими вулицями та відремонтованими дорогами, це, в першу чергу, осередок українського духу, базованого на українській культурі. Це осередок плекання та культивування всього, що пов’язано з українством, – зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Організатори виставки розповіли, що серед авторів є й нові імена – це стипендіат президентської премії Сергій Харченко, який займається витинанкою. Роботи цього майстра представлені у Верховній Раді України. Також уперше на виставці представив свою творчість юний гончар, якому лише 15 років.

– Наш осередок готовий стати брендом Тернополя. З такою командою однодумців і майстрів ми можемо показати чудові результати. Цього літа до гончарського фестивалю долучились майстри нашого осередку. За результатами було видно, що команда спрацьована. Майстри відгукнулися з першого мого телефонного дзвінка про виставку. Кожен приніс свою роботу. Ми маємо можливість передати прадавні ремесла майбутнім поколінням. Пропустити їх через своє серце, свій погляд та подати у новому вигляді, – поділилась голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Уляна Джигринюк.

Діятиме виставка народного мистецтва Тернопільщини до кінця жовтня.

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

15.12.2017 Катерина Шаблій
Громада Вишнівця висадила калиновий «кордон» поблизу польського цвинтаря (фото)
Силами працівників селищної ради, вчителів та активістів новоствореної громадської організації «ЦВІТ» («Центр Вишнівецьких ініціатив і…

Подорож вихідного дня

14.12.2017 Анна Семенків
Про бюджетну подорож до однієї з найзагадковіших батьківщин Інків – Перу розповів тернополянин
В рамках програми «Мандри» тернопільський мандрівник із багаторічним стажем Олег Кошла, який за майже 5…

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.