Після затримання тернопільських активістів на вимаганні хабара, на них «полились» заяви

Опубліковано в Проблемне 01.02.2018

Прокуратура Тернопільської області затримала адвоката (колишнього правоохоронця), який разом із двома активістами Олексієм Станьком та Михайлом Іваненком вимагали у підприємця 71 тисячу гривень.

Як розповіли у прокуратурі Тернопільської області, за ці кошти вони обіцяли, що не будуть перешкоджати будівництву в обласному центрі об’єкта малої архітектурної форми (кіоска). У випадку невиконання умов підприємцю погрожували знищити його особисте майно. Наразі триває розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст.189 КК України (вимагання за попередньою змовою групою осіб).

У зв’язку з тим, що справа стала доволі резонансною, працівники прокуратури провели брифінг, на якому розповіли представникам ЗМІ деталі кримінального провадження, а також продемонстрували відповідні відеоматеріали.

– 26 жовтня 2017 року до органів прокуратури звернулась людина, яка більше семи років працювала за кордоном. Вона приїхала сюди та хотіла розпочата свою справу. Для цього виготовила всі необхідні документи і почала бізнес. Незабаром кожна конструкція МАФу була повалена, фундаменти були розвалені невідомими особами. Через деякий проміжок часу ці особи самі прийшли до підприємця і сказали, що будь-які роботи він буде виконувати виключно за оплату 2,5 тисячі доларів. Також вказані особи зустрічались і погрожували дружині потерпілого, говорили, що ніяких робіт не буде, поки він з ними не розплатиться, – розповів заступник прокурора Тернопільської області Мукан Ігор Ярославович.

За зверненням потерпілого, 26 жовтня 2017 року слідчим відділом прокуратури Тернопільської області розпочали досудове розслідування. 31 січня 2018 року вказані особи були затримані безпосередньо при отриманні неправомірної вигоди.

Працівники прокуратури пояснили, чому саме органом досудового розслідування стала прокуратура Тернопільської області, а не інші органи державної влади. Виявилось, що адвокат, якого затримали, є колишнім працівником правоохоронного органу Національної поліції.

– Особи неодноразово погрожували, що руйнування майна буде продовжуватись, якщо підприємець не заплатить 71 тисячу гривень. Усім фігурантам вже повідомлено про підозру. Матеріали кримінального провадження наразі ведуться проти трьох осіб, –  зазначив слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури області Карпець Павло Володимирович.

На брифінгу працівникам ЗМІ продемонстрували відео, на якому видно, як зрізають металеві конструкції МАФу. Також працівники прокуратури показали відеозапис, у якому один з фігурантів у приміщенні магазину говорить про вимагання коштів та погрози знищення майна.

На сьогодні, після розголошення справи у місцевих засобах масової інформації, власники підприємств, установ та організацій перестали боятись та масово подають заяви на вказаних осіб щодо неправомірних дій. Уже задокументовано три подібних випадки.

 

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.07.2024 Катерина Шаблій
Фасадна дошка: ціна, види та переваги
Фасадна дошка є популярним матеріалом для оздоблення будинків, забезпечуючи їм не лише привабливий вигляд, але…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.