Попри небажання тернополян, тариф в громадському транспорті таки збільшать

Опубліковано в Проблемне Автор  11.10.2017

Хвилю обурення викликала інформація щодо здорожчання проїзду в громадському транспорті міста для тих, хто не оформлятиме собі «Соціальну картку тернополянина».

На сайті Єдиної системи місцевих петицій в середині вересня цього року навіть зареєстрували петицію про накладення «мораторію на підняття вартості проїзду в громадському транспорті м.Тернопіль (маршрутні таксі та електротранспорт)».

Вимога автора, Кучерявого Володимира, була підтримана 385 тернополянами. Відтак, звернення відправилось на розгляд у міську раду. Щоправда, це не допомогло. Незважаючи на думку тернополян, ціни на проїзд в маршрутках та тролейбусах міста для тих, хто не оформив «Соціальної картки тернополянина» таки зростуть (поки на 1 гривню):

- Рішенням виконавчого комітету від 27.09.2017 року №709 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом в м. Тернополі при впровадженні АСООП» («Соціальна кратка тернополянина» прим. авт.) встановлено, що при повному запровадженні системи АСООП, визначеним окремим рішенням виконавчого комітету, при готівковому розрахунку тариф на проїзд в електричному громадському транспорті становитиме 4,00грн. за одну поїзду громадян та 5,00грн. при готівковому розрахунку на перевезення пасажирів автомобільним транспортом у автобусах, що працюють в звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі, - йдеться у відповіді на петицію.

Своє рішення міська влада аргументує двома законами: «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Першим встановлено, що остаточні рішення про тариф на проїзд в громадському транспорті приймає виконком міської ради. У другому законі зазначається, що рішення органів місцевого самоврядування повинні виконуватись в обов’язковому порядку. Також у відповіді на петицію вказано, що рішення щодо здорожчання проїзду в громадському транспорті кожен має право оскаржити в суді.

Нагадаємо, вже першого жовтня цього року ціни на проїзд в маршрутках та тролейбусах міста мали зрости. Однак, досі тернополяни сплачують за цю послугу за старими цінами. Як вказано у рішенні виконавчого комітету, нові тарифи введуть лише після повного запровадження «Соціальної картки тернополояенина».

Відтак, для тих, хто оформить картку і розраховуватиметься нею в громадському транспорті – ціни залишаться старими: 3 гривні – в тролейбусах і 4 гривні – в маршрутках. Ті ж, хто не оформить картку і платитиме за проїзд готівкою – здійснюватимуть це за новими тарифами.

Детальніше про відповідь на петицію ТУТ.

Фото: ТМР.

 

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

15.12.2017 Катерина Шаблій
Громада Вишнівця висадила калиновий «кордон» поблизу польського цвинтаря (фото)
Силами працівників селищної ради, вчителів та активістів новоствореної громадської організації «ЦВІТ» («Центр Вишнівецьких ініціатив і…

Подорож вихідного дня

14.12.2017 Анна Семенків
Про бюджетну подорож до однієї з найзагадковіших батьківщин Інків – Перу розповів тернополянин
В рамках програми «Мандри» тернопільський мандрівник із багаторічним стажем Олег Кошла, який за майже 5…

Місто в кадрі

DSC_3688.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.