На Тернопільщині влада і люди не поділили став (фото)

Опубліковано в Проблемне Автор  12.06.2017

Близько сорока мітингувальників зібрались сьогодні, 12 червня, під стінами Фонду державного майна України по Тернопільській області. Причиною мирного протесту став аукціон, згідно якого мали передати в оренду гідротехнічні споруди ставу Заложці № 5 (площею 183,06 га), розташовані в смт Залізці Зборівського району.

Тамтешні жителі та рибалки, громадські активісти та члени деяких партій вимагали скасувати проведення аукціону, адже теперішнього орендаря – комунальне підприємство «Залозецький комбінат комунальних підприємств», яке орендує землю та водний об’єкт з 2007 року, не допустили до конкурсу.

- Ці гідроспоруди, які хочуть передати сьогодні в оренду, знаходяться на землях водного фонду, який є в нас в оренді. Згідно умов конкурсу і в необхідні терміни ми подали всі документи і нас було виключено з аукціону. Виходить, що тристоронні особи включені в аукціон, а ми як правонаступники, які мають всі дозволи, технічний паспорт ставка, дозвіл ГДС – ні. На нашу думку став просто рейдерується з допомогою державної структури – Фонду державного майна, - розповідає керівник «Залозецький КПП» Сергій Демчишин.

Став є третім по величині водним об’єктом в області. Його розмір разом із прибережними смугами та гідроспорудою становить 227 гектарів. Площа самого водного об’єкта, плеса, складає 183 гектари. Люди хочуть передати цю гідрологічну споруду на баланс селищної ради і бояться, що після того, як прийде «чужий» орендар, ставок просто незаконно заберуть у приватну власність та встановлять плату за користування ним.

- Ми вважаємо, що це рейдерське захоплення ставу і хочемо, щоб дану гідроспоруду передали на баланс селища, щоб жителі могли безоплатно користуватись водоймою: купатись чи ловити рибу. Тому що, коли прийде новий орендар, звичайно, що вимагатиме кошти. В теперішнього орендаря все є. Під надуманим приводом Фонд держмайна не допускає його до конкурсу, – каже член ГО «Залозецькі водойми» Теслюк Андрій.

В той же час у Фонді державного майна України по Тернопільській області запевняють, що  конкурс проводиться згідно чинного законодавства і є вагомі причини не допускати «Залозецький КПП» до конкурсу.

 

- «Залозцькому КПП» було відмовлено рішенням комісії тому, що їхній пакет документів був поданий недостовірно. Вони не мають людини, яка займається риборозведенням. Це одна з основних умов конкурсу. Тобто в них працює людина за трудовим договором, однак, на умовах конкурсу такий спеціаліст повинен працювати  безпосередньо в штаті підприємства, яке займається  розведенням риби. Крім того, вони мають заборгованість перед бюджетом в розмірі 140 тисяч гривень. Якщо так, то як вони зможуть сплачувати орендну плату? Конкурс проводився на умовах аукціону, в результаті якого щомісячна орендна плата зросла з 1500 гривень – до 10 тисяч, - коментує ситуацію начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області Белошицький Руслан.

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

15.12.2017 Катерина Шаблій
Громада Вишнівця висадила калиновий «кордон» поблизу польського цвинтаря (фото)
Силами працівників селищної ради, вчителів та активістів новоствореної громадської організації «ЦВІТ» («Центр Вишнівецьких ініціатив і…

Подорож вихідного дня

14.12.2017 Анна Семенків
Про бюджетну подорож до однієї з найзагадковіших батьківщин Інків – Перу розповів тернополянин
В рамках програми «Мандри» тернопільський мандрівник із багаторічним стажем Олег Кошла, який за майже 5…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.