Проблему мовних бар'єрів обговорили в Тернополі

Опубліковано в Проблемне 05.09.2016

В рамках міжнародного проекту від Aiesec "Language school", який вперше відбувся в Тернополі і тривав протягом липня-серпня відбулась конференція, темою якої стала проблема мовних бар'єрів.

Як розповідає один з організаторів та координаторів проекту Максим Мартинюк, основною метою  "Language school" стало не лише вивчення та вдосконалення рівня англійської, а й привернення уваги тернополян до проблеми бар'єрів, які перешкоджають вільно спілкуватись іноземною мовою.

"Як відомо, 2016 - це рік англійської в Україні. І тому ми вирішили організувати такий культурно-освітній проект, метою якого в першу чергу стало привернення уваги до важливих проблем пов'язаних з цією іноземною мовою. В рамках цього до Тернополя приїхали п'ятеро стажерів з Туреччини, Італії, Єгипту та США. Саме вони протягом місяця допомагали тернополянам покращити знання англійської, обговорювали проблеми мовних бар'єрів в своїх країнах та в Україні", - розповідає Максим.

Загалом 51 тернополянин став учасником "Language school". Як розповіли організатори, подібні проекти раніше вже організовувались і в інших містах України, однак, саме в Тернополі захід був наймасштабнішим. Його своєрідним завершенням стала конференція, участь в якій взяли не лише стажери та координатори проекту, а також і викладачі іноземних мов Тернопільського педагогічного університету. 

Під час їхньої зустрічі підвели підсумки "Language school":

"Англійську я почала вивчати з перших класів. І у нас в Італії проблема володіння цією мовою полягає в тому, що більшість не може застосувати свої знання в спілкуванні. Адже ще в школі ми отримували теорію і майже не мали практики. Також, ще одним бар'єром під час вивчення мови є те, що в освітніх закладах, коли ти переходиш на наступний рік навчання зразу змінюються вчителі. І проблема полягає в тому, що кожен з них має різну методику викладання і важко до цього пристосовуватись", - зазначає стажерка проекту "Language school" з Італії Міріам Паніері.

За словами дівчини, ще одним бар'єром є те, що часто люди просто бояться розмовляти іноземною мовою:

"Пригадую до нас в клас перевелись учні, які приїхали з Китаю. Вони довгий час привикали до нових однокласників, до нашої країни і не хотіли спілкуватись. Потім з'ясувалось, що в них просто був шалений страх заговорити іншою мовою, адже вони боялись щось не так сказати, не так вимовити і переживали, що їх не будуть розуміти і сміятимуться з цього", - продовжує розповідати Міріам.

Як зазначають організатори проекту, для українців ще однією основною проблемує є небажання вивчати іноземну мову і тому зараз ситуація з володінням англійською - досить плачевна.

"Вже на останніх наших заняттях ми проводили зустрічі просто неба у парку, де вирішили зробити один соціальний експеримент. Наші учасники перетворились іноземцями, які приїхали до Тернополя. Відповідно вони підходили до простих перехожих і по-англійськи питались як пройти до лікарні чи, скажімо, до бібліотеки. З 20 людей приблизно 4-5 змогли доступно пояснити дорогу. Така ситуація є вкрай складною. Бували випадки, коли іноземні стажери не могли порозумітись з офіціантами, диспетчерами таксі чи навіть з простими тернополянами, бо ті не володіють англійською", - розповідає Максим.

Проект краще дав зрозуміти, що не лише в Тернополі, а й в різних куточках світу є значні проблеми з володінням англійською і спілкуванням нею. Він зумів привернути увагу до цього і допоміг покращити знання мови його учасникам. 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

22.02.2024 soroka
Аграрій Петро Гадз придбав трактор для господарських потреб психоневрологічної лікарні
Герой України, власник агрокомпанії «Бучачагрохлібпром» та господарства «ГАДЗ» Петро Гадз придбав трактор «Скаут» для Тернопільської…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.