Фахівці перевірили безпечність води, яку п’ють жителі Тернопільщини

Опубліковано в Актуально Автор  03.10.2017

Тернопільська державна лабораторія Держпродспоживслужба провела відбір питної води на водозаборах «Тернопільський», «Верхньо-Івачівський», з вибіркових автоматів , а також з джерел масового користування у с. Ступки та Острів. Воду досліджували на наявність токсичних елементів (свинець, цинк, мідь) та за фізико-хімічними показниками (хлориди, нітрити, сульфати, хлор, залізо тощо). Фахівці стверджують, що вода у водозаборах відповідає нормативним документам.

Працівники Держпродспоживслужби відібрали проби у 12-ти водоматах трьох відомих постачальників «Долина плюс», «Джерело Зарваниці» та «ФОП Іваницький». У половини відібраних проб вода є задовільною, інші зразки – містять позитивний результат каліформ. Причиною цього є недостатня, або проведена неналежним чином дезінфекція ємкостей для зберігання води. Окрім цього, лаборанти відбирали воду в квартирах тернополян. Всі показники відбраних зразків в нормі.

– Всі ці моніторингові дослідження ми проводили за власні кошти, щоб показати якою насправді є вода. Нас не цікавили походження води та її смакові якості, головним було – безпечність та якість, – зазначив начальник Держпродспоживслужби Тернопільської області Василь Хомінець.

Щодо дослідження води із джерел с. Ступки та с. Острів, то в останньому вода повністю  відповідає нормам, чого не скажеш про джерело Ступки.

– Найпоширеніше забруднення води – це забруднення нітратами. Проблема питної води у нас в тому, що на більшості території ґрунтові води залягають глибоко і тому сильно забруднюються нітратами. Вони вносяться в землю як добрива. Люди своєю господарською діяльністю цю воду забруднюють. Вміст нітратів залежить від часу, коли відбиралась вода. У дощові дні більша кількість забруднень у воді. Перевищення нітратів ми спостерігали у воді з Монастириського району – сім проб із дев’яти виявились незадовільними. Також перевищення забруднень було й у воді з Борщівського району – усі п’ять зразків незадовільні, але варто зважати на те, що дослідження тут проводились саме у дощовий день, – розповіла фахівець Тернопільської державної лабораторії Держпродспоживслужби Валентина Тарнавська.

До слова, дослідження якості питної води вартує від 1200 до 1600 гривень.

 

 

 

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

15.12.2017 Катерина Шаблій
Громада Вишнівця висадила калиновий «кордон» поблизу польського цвинтаря (фото)
Силами працівників селищної ради, вчителів та активістів новоствореної громадської організації «ЦВІТ» («Центр Вишнівецьких ініціатив і…

Подорож вихідного дня

14.12.2017 Анна Семенків
Про бюджетну подорож до однієї з найзагадковіших батьківщин Інків – Перу розповів тернополянин
В рамках програми «Мандри» тернопільський мандрівник із багаторічним стажем Олег Кошла, який за майже 5…

Місто в кадрі

DSC_3810.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.