Чари мольфарки та життя серед сміття – неординарні колекції одягу показали у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Опубліковано в Історія тижня Автор  12.05.2016

Вже традиційний для міста конкурс колекцій одягу молодих дизайнерів «Альтернатива» відбувся у Тернополі 11 травня.

Показати свої вміння та хист у сфері модної індустрії приїхали студенти навчальних закладів із Києва (Київський коледж легкої промисловості), Хмельницького (Харківський національний університет), Вижниці (Вижницький коледж прикл. мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка), Чернівців (ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Вище проф. училище № 3) та Івано-Франківська (Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника). Не виняток – демонстрація колекцій і тернопільських молодих дизайнерів з Галицького коледжу ім. В. Чорновола та Тернопільського вищого проф. училища сфери послуг та туризму. Всього представили публіці 34 колекції одягу.

-          Цього року приїхало 9 навчальних закладів, бeруть участь у конкурсі лишe студeнти, бо в минулому році брали участь щe й молоді дизайнeри, – розповідає Наталія Ющак, завідувач відділення дизайну Галицького коледжу, співорганізатор конкурсу. – У цьому році в нас є чотири номінацїі, в кожній номінації пeрeдбачeно три призові місця, ну і, звичайно, гран-прі. Також будe 4 спeціальних призи, які нам люб'язно надала прeдставник Лариси Лобанової Оксана Біловус – свої авторські хустинки. І щe в цьому році ми вирішили провeсти опитування глядачів на приз глядацьких симпатій.

 

Конкурс, зініційований Галицьким коледжем за підтримки міської ради, проходить в рамках «Тернопільських днів моди», які відбудуться у Тернополі наприкінці літа.

- Традиційно вже стало, звичайно, далеко не перший рік, коли ми проводимо Дні моди, – розповідає директор Галицького колледжу ім. В. Чорновола Марія Бабюк. – Сьогодні ми розпочинаємо, навіть вчора ми розпочали, бо вчора було проведено ряд майстер-класів дизайнерами саме для студентів. Це була така творча обстановка, робоча, звичайно, де наші випускники другого, третього, особливо четвертого курсів вчилися у досвідчених майстрів, у досвідчених дизайнерів як проектувати, моделювати одяг. Крім цього, ви бачите, що сьогодні такий творчий захід – це молодіжний захід, молодіжна «Альтернатива». Це тільки початок, як я сказала, завтра ще будуть продовжуватися майстер-класи суто для студентів наших спеціальностей, а в серпні буде, як завжди, традиційний, великий показ вже відомих дизайнерів. Він буде проходити між святом Дня Незалежності та Дня міста. Ми будемо запрошувати гостей зі всієї країни. Можливо, навіть з Криму хтось приїде. Там теж є наші щирі українці, які вірять в те, що Крим повернеться в Україну.

 

Колекції одягу у традиційних номінаціях «Folk», «Prêt-à-porter», «Pro-Art» та «De Lux» оцінювали імениті журі – відомі дизайнери Оксана Бачинська та Лідія Яніцька, заступник начальника управління культури Тернопільської ОДА Марія Гудима, доцентр кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методик їх викладання ТНПУ ім. В. Гнатюка Марія Маркович, представник дизайнера Лариси Лобанової, стиліст Оксана Біловус (KSENIYA MARIKA), головний редактор глянцевого журналу JUST ONE Роксолана Ковалюк та журналіст, ведуча жіночої сторінки «Вільне життя плюс» Ліля Костишин.

У номінації «Folk» перше місце виборола колекція одягу «Лісова казка» студентів Тернопільського вищого проф. училища сфери послуг та туризму.

«Лицарі світла» Івана Кощавки з Київського коледжу легкої промисловості отримали першість у номінації «Pro-Art».

-         Ідeя колекції досить глибока, в моїй колeкції присутні нeзвичайність форм, гeомeтрія, конструктивізм, асимeтрія, нотки з Далeкого Сходу, Давнього Китаю, а також цитати, які є суттю колекції, – розповідає про свою колекцію молодий дизайнер. – Ці цитати пов'язані із цінностями життя, про які люди забувають. Люди погрузли у своїх проблeмах, ходять постійно сумні, вони нe бачать нeба над головою і нe бачать справжніх цінностeй, заради яких варто жити, тобто ці цитати нe дають людям забути цінності, заради яких рeально варто жити. Люди жeнуться за грошима, славою і забувають про такі цінності, як добро, любов, вірність.

У номінації «Prêt-à-porter» найкращою колекцією визнали «Cheat meal» студентки київського коледжу Ірини Дяченко. А от номінація «De Lux» залишилася без першого місця, адже на думку членів журі, колекції одягу не відповідали її умовам.

Головний приз конкурсу «Альтернатива» за найкращу колекцію одягу отримали студентки Галицького коледжу Ольга Муріна та Надія Янчук. Їхня «Мольфарка» отримала гран-прі. Глядачі ж віддали прихильність колекції «Цитрусова насолода» (Галицький коледж).

 

До слова, модні події міста на цьому не завершуються. Вже 15 травня у Тернополі відбудеться «Подоляни Fashion».

 

Більше фото з показу - тут.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.08.2019 soroka
Віктоp Овчаpук: «Омитий кpов'ю багатьох поколінь геpоїв, сувеpенітет нашої деpжави – безцінний для усіх укpаїнців»
На цьому голова обласної pади Віктор Овчарук наголосив під час святкового концеpту художніх колективів та…

Подорож вихідного дня

16.08.2019 Анна Семенків
Білим по темному: на Тернопільщині навколо церкви знайшли прихисток давні білі хрести
Найчистіший колір на землі увібрали в себе хрести зі старого кладовища у селі Возилів на…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.