Закон щодо індивідуальних лічильників природного газу - блискуча перемога над газовим лобі олігархів! – укропівець Андрій Цибульський

Опубліковано в Політика Автор  22.12.2017
УКРОП домігся ухвалення закону щодо індивідуальних лічильників природного газу.

21 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону № 5722 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу». Документ ухвалили за основу та в цілому 325 голосами.

- Депутати схаменулися, адже зрозуміли, що люди просто не пробачать очільникам фракцій, які, з одного боку, заявляють про захист простих громадян, а з іншого – дозволяють газовим монополістам законно відключати споживачів природного газу, – розповів голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко, коментуючи ухвалення закону.

За його словами, це можна назвати блискучою перемогою сесійної зали над газовим лобі олігархів, які прагнули провалити законопроект.

- Це те добро, яке ми даємо людям, той позитив, на якому хотілося б закінчити рік, – підкреслив укропівець.

Як зазначив голова Тернопільського обласного осередку партії УКРОП, депутат Тернопільської обласної ради Андрій Цкибульський, прийняття законопроекту ще один крок на захисті населення.

- Зараз вкрай важливо нам проінформувати тут на місцях населення про прийняття цього законопроекту. Відтак, люди зможуть згідно чинного законодавства улагодити питання щодо встановлення загальнобудинкових лічильників, котрі дадуть можливість не переплачувати за спожитий газ. Більше того, тепер мешканці багатоповерхівок самі вирішуватимуть чи потрібно в їхньому будинку встановлювати лічильника, чи ні. Також згідно прийнятого закону передбачений і механізм компенсації за встановлення індивідуальних лічильників з боку газопостачальників, - пояснює Андрій Цибульський.

Проект закону щодо комерційного обліку природного газу забороняє газорозподільним компаніям встановлювати загальнобудинкові лічильники без згоди співвласників багатоквартирних будинків.

Після набуття законом чинності термін встановлення лічильників для побутових споживачів пролонгується до 1 січня 2021 року.

19 грудня парламент провалив голосування за проект закону № 5722-д «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

Тоді для ухвалення документа забракло голосів депутатів, незважаючи на те, що профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законодавчу ініціативу за основу та в цілому.

Законопроект спільно напрацювали представники різних фракцій парламенту, за участі народних депутатів з УКРОПу.

Раніше члени міжфракційного об'єднання УКРОП відкликали з парламенту власний варіант законопроекту щодо індивідуальних лічильників на користь консолідованого документа, який мав більше шансів отримати достатню кількість голосів

Прокоментувати:

Facebook

СОЦІУМ

19.01.2018 Тетяна Вітенько
Укропівці і надалі запобігають можливим махінаціям із генпланом Тернополя
У Тернополі влада намагається продовжити маніпуляції з головним містобудівним документом – генпланом. Про це заявляють…

Подорож вихідного дня

11.01.2018 Анна Семенків
Тернополянин побував на найкрутіших курортах Іспанії майже за копійки
Про 14 неймовірних днів на найпопулярніших курортах найбільш пляжної країни Європи – Іспанії розповів тернополянам…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.