Тернопіль цих вихідних порине у ретро

Опубліковано в Новини Автор  03.10.2016

Другий ретро-фестиваль відбудеться у Тернополі.

З метою привернення уваги до туристичного потенціалу та архітектурно-культурної спадщини нашого краю на Тернопільщині та в обласному центрі 7-9 жовтня вдруге відбудеться туристичне раллі старожитніх автомобілів «Золота підкова - 2016» і фестиваль автомобільної елеганції. Нагадаємо, що проведення цього неординарного заходу ініціювали представники Львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-Козак», під егідою Федерації автоспорту України, зокрема президент Володимир Кулинич, віце-президент Роман Фернеза і громадський діяч, меценат та віце-президент з питань регіонального розвитку Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тарас Демкура за підтримки Тернопільської облдержадміністрації nf Тернопільської міської ради. 

До Тернополя завітають представники багатьох міст України, а також Польщі, Литви і Білорусі. Вони отримають можливість під час ретро-пробігу оглянути замки Тернопілля, помилуватися краєвидами, оцінити гостинність тернополян, а також ознайомитися з творчістю видатного митця Іоанна Георга Пінзеля. Минулого року Тарас Демкура виступив з ініціативою наступний ретро-пробіг присвятити генію епохи бароко Пінзелю. Приємно, що цю ідею підтримали усі партнери під час робочої наради, зокрема президент авто-фан- клубу «ЗАЗ-Козак» Володимир Кулинич, віце-президент цього клубу Роман Фернеза, начальник управління туризму Тернопільської облдержадміністрації Назар Яворський, директор комунального підприємства «Туристично-інформаційний центр міста Тернополя» Тарас Ковальчук та інші.

Як зазначив ідейний натхненник заходу в Тернополі Тарас Демкура, цей захід присвячений і світлій пам'яті чудової жінки, мистецтвознавця Віри Стецько, яка понад 30 років разом із Борисом Возницьким займалася вивченням та збереженням культурної спадщини Іоанна-Георга Пінзеля.

Нагадаємо, що свого часу Тарас Демкура сприяв створенню і виходу у світ документального фільму «Таїна Пінзеля: від Бучача до Лувру» і альбому «Таїна Пінзеля», автором якого є відома краєзнавець Віра Стецько.

Окрім того, подружжя Демкур представить унікальну колекцію ретрокарів нещодавно відкритого музею старожитніх автомобілів «Ретро-кортеж». У програмі фестивалю – виставки-презентації ретро-автомобілів під відкритим небом, ретро-парад автомобілів центральними вулицями міста, покази спеціалізованих колекцій мод автомобільної тематики у рамках конкурсу ретроелеганції.

Нагадаємо, що минулого року в рамках фестивалю, який пройшов 25-27 вересня, відбулася низка інших заходів, зокрема прогулянка і фотосесія в ретрокарах, а також оформлення ретро-тролейбусу студентами і викладачами ТПНУ.

Щодо благодійної складової минулорічного фестивалю, то вихованці Тернопільського обласного спеціалізованого комунального дитячого будинку «Малятко» (20 дітей), Петриківського комунального дитячого будинку-інтернату (92 дітей), Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку (14 дітей) отримали незабутні враження і професійні світлини на згадку. Організатори вірять у те, що ці спогади додаватимуть їм впевненості і віри в себе.

«З 2010 року ми щорічно організовуємо чотири масштабних фестивалі. Найголовніший серед них є «Леополіс гран-прі», який відбувається в червні. Це переважно кільцеві перегони на трасі, яка пролягає вулицями Львова. Саме на ній свого часу відбувалася «Формула-1». Це більше шоу-перегони, в яких бере участь понад 100 автомобілів з різних країн світу, зокрема Прибалтики, Чехії, Швейцарії, Швеції, Білорусі і Росії. Таким чином ми віддаємо данину історії, адже 1930-33 рр. Львів славився своєю міжнародною трасою. У Монте-Карло, наприклад, така траса досі збереглася», – розповів Роман Фернеза.

За словами пана Романа, інший за значимістю фестиваль «Золота підкова» має більше туристичний характер. Його учасники об’їжджають відомі історико-архітектурні об’єкти.

Президент клубу Володимир Кулинич наголосив на тому, що головним завданням організації є активізація ретроруху в Україні, який за кордоном набув чималої популярності. Така діяльність дає можливість зберегти унікальні автомобілі на території України, додати туристичної привабливості тому чи іншому місту.

Тернопілля для представників авто-фан-клубу «ЗАЗ-Козак» є цікавим в плані популяризації ретроруху та ознайомлення з туристичним потенціалом. Всі учасники ще й матимуть змогу відкрити для себе геніальність Іоанна Георга Пінзеля.

 

фото retrokorteg.com.ua

Наступна публікація: Чим Тернопіль житиме у жовтні

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3777.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.