У Тернополі назвали найбільш грошовитих депутатів міської ради

Опубліковано в Новини 16.06.2016

Громадський рух «Чесно» представив громаді Тернополя результати аналізу декларацій про доходи, які подали депутати Тернопільської міської ради.

Перше місце за рівнем доходів посів голова фракції «Громадянської позиції» Петро Ландяк. Про його та доходи інших депутатів активісти прозвітували на прес-конференції та сайті «Чесно».

«Сімейний дохід Ландяка зріс удвічі порівняно із 2014 р. Депутат отримав дохід у розмірі 2,5 млн грн, із яких майже 100 тис. грн – це заробітна плата, решта 2,4 млн грн – дивіденди та проценти.

Зауважимо, що у декларації за 2014 рік у Ландяка було дещо більше 225 тис. грн заощаджень. Середня річна відсоткова ставка становить 20 %. Відповідно для отримання такої суми дивідендів заощадження мають складати щонайменше 10 мільйонів. Виникає цілком логічне питання, звідки він отримав дивіденди та проценти.

Рух ЧЕСНО намагався додзвонитися до депутата, щоб отримати відповідь на це питання, проте депутат не взяв слухавку.

Петро Ландяк є відомим у місті підприємцем, власником мережі продуктових магазинів ТОВ “Універсам” та ТОВ “Продлюкс”. У раді він опікується питаннями ЖКГ, працюючи у відповідній профільній комісії.

Друге місце серед тих, хто заробив найбільше, зайняв депутат Олег Нитка із “Самопомочі”, член комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту. У 2014 р. його дохід був меншим за мільйон. Тепер же він становить майже 1,3 млн грн.Згідно з даними ЄДР, основною сферою підприємницкої діяльності депутата є рекламні агенства. Він директор “Вуличного радіо” і є найуспішнішим підприємців з-поміж депутатів.

Третє місце у рейтингу найзаможніших займає Андрій Газилишин із “Громадянської позиції”. Від підприємницької діяльності депутат отримав близько 900 тис. грн, а сукупний дохід сім’ї становить 1 млн грн. Працює він директором ПП “Медіа-Т”, яке займається оптовою торгівлею папером, канцтоварами і т.д. А в міській раді в депутатській комісії вирішує питання містобудування.

Наступим у рейтингу опинився голова постійної комісії з питань ЖГК Іван Сороколіт   і він став єдиним депутатом із ТОП-5 найбагатших депутатів, доходи якого  у порівнянні з 2014 р. зменшилися. Заробила сім’я пана Сороколіта майже на 300 тис.  грн менше, причиною цього стало зменшення доходів самого депутата і його дружини від впровадження підприємницької діяльності.

Із доходом в 633 тис. грн п’ятірку найбагатших закриває депутатка, яка належить до бюджетної комісії - Марія Баб’юк, директор Галицького коледжу імені В.Чорновола. Її річна заробітна плата становить 136 тис. грн, ще 400 тис. грн депутатка отримала з фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Нагадаємо, що у 2014 році депутатка Баб’юк вказала суму 300 тисяч гривень як заощадження. Окрім коштів з фонду гарантування вкладів, близько 60 тис. грн задекларувала як пенсію по інвалідності.

«Свободівка» Галина Гевко, яка минулого року очолювала п’ятірку найбагатших депутатів, цьогоріч не "дотягнула" до неї взагалі, оскільки не вказала доходи чоловіка в декларації. Дохід чоловіка у 2014 році був на рівні майже 2 млн грн. Гевко каже, що зараз бути чесним - не престижно.

“З минулої публікації вийшло так. що я найдохідніша депутатка зі “Свободи”,   йдеш - люди кажуть “мільйонерка”, друзі почали підколювати, хоча працюємо із чоловіком чесно. Але люди нічого не бачили, лише факт. А щодо чоловіка, то він після цього відмовився декларувати свої доходи, адже з 1 січня вийшов закон, який йому дозволив це, якщо він не хоче. Він займається капітальним ремонтом доріг, і от до прикладу, перерахували йому 30 тис. грн, і з них від має сплатити податки, виплатити людям зарплату і т.д., і виходить, що чистий його дохід набагато менше, ніж половина від цієї суми, а декларувати він повинний усе. Людям важко пояснити, що в деклараціях вказаний не чистий дохід”, - пояснила Галина Гевко представникам «Чесно», зазначила координаторка кампанії “Стеж за грошима” Руху ЧЕСНО у Тернополі Юлія Ковальчук.

“Через відмову чоловіка - не задекларувала його доходи. Йому це дозволило законодавство. Нехай пробачать мене тернополяни за це, але я завжди залишалась прозорою і чесною, я показала всі свої власні доходи. Ви знаєте, зараз бути чесною не престижно. Я завжди декларувала всі свої доходи, адже я працюю прозоро і всі заробітки проходять через податкову. І навіть коли нас вчили в раді як правильно заповнювати декларацію, я задавала багато питань з приводу того, чи можна вказувати чистий дохід, а не валовий. Відповідали, що ні в якому разі”, - розказує Гевко, яка у 2015 році заробила 111 тис. грн.

Чоловік депутатки займається обслуговуванням житлового фонду та прибудинкових територій, працюючи директором ПП "Люкс". 

Варто зазначити, що у графі “дохід від підприємницької діяльності” підприємці вказують весь оборот підприємства за рік, з якого були сплачені податки, а не чистий дохід.

 

Загалом 5 із 42-х депутатів не подали декларації. Священик УГКЦ  Володимир Гринда з “Храму Всіх Святих Українського народу”, який у раду потрапив від “Батьківщини” (хоч у його архієпархії обіцяли, що він зніме кандидатуру) сказав, що не розуміється на подачі декларації:  "У цьому не розбираюсь, мою декларацію робить бухгалтер. Я подав її за місцем роботи".

Тарас Білан із “Солідарності” категорично відмовився подавати свою декларацію в апарат ради, аргументуючи це тим, що від депутатства він не отримує заробітної плати. Решта депутатів не мали чітких пояснень тому факту, що вони приховали свої доходи.

Троє з шести - Володимир Гринда, Тарас Білан, Іван Зінь - у 2014 році мали злиденні доходи й опинилися за межею бідності.

Дохід депутатів та його сім'ї співставлявся із прожитковим мінімумом.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

12.06.2024 soroka
Кличко привітав з перемогою на виборах до Європарламенту Європейську народну партію, складовою якої є партія УДАР
Лідер партії УДАР, мер Києва Віталій Кличко привітав з перемогою на виборах до Єропарламенту Європейську…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

BRC6n2f9ZaU.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.