Рожко Олена

Рожко Олена

Будівництво стадіону у Вишнівці - на завершальній стадії, об’єкт планують здати за 2-3 дні.

Далі почнеться прибирання території і підготовка до зустрічі гостей та до масштабного відкриття, яке відбудеться 2-го липня за участю легенд футболу та популярного виконавця Dzidzio.

Голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади Володимир Кравець, ще до виборів на цю посаду взявся за місцевий стадіон. Об’єкт знаходився у вкрай поганому стані, його реконструкція, а по суті нове будівництво, обійшлося у 2 млн. 600 тис. Стадіон освітлюється, має електронне табло, встановлені трибуни критого типу, розраховані на 1500 місць. Для спортсменів передбачено 12 душових кабінок, а також туалети - окремо для спортсменів, окремо для глядачів. Окремою окрасою і гордістю нового стадіон є його професійне покриття.

- Газон забезпечила спеціалізоване підприємство з Ладижина Вінницької області, а будівельні роботи виконували місцеві майстри. Вибираючи газон, я поїхав у Львів, щоб подивитись який він у них, але якщо відверто, їх трава мені зовсім не сподобалася. І коли ми дізналися, що на Вінниччині, у Ладижині є компанія, що професійно займається вирощування газонної трави, клієнтами якої є всі професійні футбольні клуби – одразу поїхали, аби подивитися. І коли я побачив цю траву, то сказав, що саме вона має бути на нашому стадіоні, яка би не була її ціна. А вона, до речі, усього на кілька гривень відрізнялася від львівської, - розповідає Володимир Кравець.

Для догляду за газоном облаштували і професійну систему поливу американського зразка, які включають 38 форсунок із комп’ютерною системою керування. Система оснащена датчиками дощу та вже пройшла перше «бойове хрещення» спекою.

Окрім реконструкції самого стадіону, було прокладено кілометр дороги та ще більша протяжність тротуару. Роботи біля стадіону не єдині, які в проводяться у Вишнівці. Зокрема, зайнялися благоустроєм парку, що у центрі міста. Тут демонтували старий фонтан і на його місці незабаром з’явиться новий, гранітний водограй з підсвічуванням. Окрім того, вкладають тротуар та замінюють бордюри, які тягнуться до траси «Кременець-Тернопіль».


Медичне обладнання: прилади та інструменти для хірургії  та ендоскопії  загальною вартістю 330 тис. грн. передав Бережанській центральній районній комунальній лікарні мешканець Сполучених Штатів Америки, який є вихідцем із Бережан і співпрацює з благодійним фондом «Сфера доброти» (м. Тернопіль).

«Наша організація співпрацює з волонтерськими організаціями з США, Великобританії, Німеччини та Польщі. Вони надають для українців медичні ліжка, інвалідні візки, ходунки, тумбочки, матраци, одяг, взуття, та інші необхідні речі. І коли до мене звернувся наш земляк з пропозицією допомогти передати медичне обладнання для Бережанської лікарні, я зразу погодився на його прохання, – говорить Юрій Черечин, голова БФ «Сфера доброти». – Також Бережанській лікарні наші німецькі партнери – компанія «Global Aid Network (GAiN)» передала перев’язувальні матеріали для застосування в медицині». 

Вказане медичне обладнання і перев’язувальні матеріали будуть використовуватись для надання хірургічної та гінекологічної допомоги населенню в межах обслуговування Бережанської ЦРКЛ.  

 


Пляж «Циганка» цієї неділі принаджував тернополян не тільки новенькою алеєю, скейтпарком, а ще і змаганнями із пляжного волейболу.

У неділю, 25 червня, з одинадцятої години ранку 22 професійних волейболісти зібралися на волейбольній площадці на пляжі «Циганка», щоб позмагатися у турнірі з пляжного волейболу. Гравці боролись  за кубки, медалі, грамоти, спальні мішки та надувні матраси. У змаганні, яке тривало майже половину дня,  взяло участь 11 команд.

–  Займаюся напівпрофесійним волейболом уже понад 10 років. Окрім волейболу, полюбляю також футбол, проте через невелику травму ноги у футбол зараз не граю. В Тернополі часто проводяться змагання із пляжного волейболу від району. Відповідно, гравці стараються бути активними – слідкувати за новинами спорту в інтернеті та періодично брати участь у волейбольних змаганнях, –  розповів гравець однієї з команди – переможців змагань Андрій Махвіцький.

Гравець-переможець також розповів про різницю між класичним та пляжним волейболом та переваги останнього виду спорту. Команда із пляжного волейболу складається лише із двох гравців, а класичного – шістьох.

Не тільки підтримати тернопільських волейболістів, але й долучитися до змагань прийшли хлопці від партії «УКРОП».

–   Наша команда посіла у змаганнях 2 місце, і ми дуже раді таким досягненням. Хлопці-«укропівці» неодноразово підтримують тернопільських спортсменів та долучаються до різних видів змагань. Зокрема,  учасники від «Укропу» нещодавно їздили на відкритий чемпіонат міста Дніпра із пляжного волейболу. Вважаю, що спортивний рух в Тернополі потрібно розширювати у більших масштабах – до рівня великих всеукраїнських чемпіонатів. Для молоді міста це була б велика підмога й стимул рухатися вперед. Проте підтримка спортсменів навіть на місцевому рівні є дуже важливою, адже все починається з малого. «УКРОП» стимулює просування таких заходів та прагне,аби спорт у Тернополі розвивався, – наголосив керівник молодіжного крила Тернопільської обласної організації політичної партії «Українське обєднання патріотів – УКРОП» Володимир Міщишин.

За словами організаторів турніру, пляжний волейбол щороку стає у «файному» місті більш популярним, а кількість професійних гравців та волейбольних площадок примножується.

–   Команд нинішнього турніру грали по олімпійській системі: програв – вилетів. Вікова категорія гравців складає 20-40 років, при цьому усі гравці є добре підготовлені. Серед них і ветерани, які грали у професійних командах, а є ті, які недавно розпочали займатися волейболом,розповів провідний фахівець із центру фізичного здоров’я населення та співорганізатор турніру Андрій Теплий.

Андрій Михайлович наголосив, що нинішні спортивні змагання відбуваються з нагоди Дня молоді. Мета турніру з пляжного волейболу - популяризація цього літнього виду спорту та пропагування здорового способу життя серед молодших та старших тернополян. Пан Андрій дуже вдячний партнерам спортивного заходу – ТМ «Ласунка» та «Микулинецьким напоям», які сприяли проведенню сьогоднішнього волейбольного турніру.


Всього за 10 днів у ТзОВ «Бучачагрохлібпром» було здійснено перший покіс люцерни, який сягнув  12-ти тисяч тонн.

Ці корми були зібрані для утримання значного поголів’я в компанії.

- Нами було заготовлено 12 тисяч тонн прив’яленої зеленої маси люцерни для закладки на сінаж. Люцерна є важливим компонентом раціону для корів нашого підприємства, адже ця рослина є джерелом білку, вітамінів і забезпечує виробництво молока екстра-класу. Крім того, для покращення якості самого сінажу було використано бактеріальні ферментативні закваски – культури молочнокислих бактерій, пробіотики. Ці закваски збагачують корм для поголів’я та підвищують його поживність . Їх в потік зеленої маси розфасовував спеціальний комбайн, - розповідає заступник директора з тваринництва ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Борис Рудюк.

Загалом цього року підприємству вдалось досягнути значних результатів у заготівлі кормів, адже спеціально для покосу люцерни компанія оновила лінійку техніки для закладки сінажу, так званого «зеленого конвеєра».  Для цього підприємство Петра Гадза закупило нову потужну техніку. Зокрема трактори марки Fendt, причепи для перевезення силосу марки Fligel та виробництва ТОВ "Завод Кобзаренка", силосозбиральний комбайн марки JAGUAR 870 та косарку марки CLAAS DISCO 8550 C.

До слова, в підприємстві очікують провести  ще 2-3 покоси люцерни для сінажу в цьому році.


ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість», що працює на Полупанівському кар’єрі у Скалатській ОТГ, за 2016 рік сплатило до бюджету понад 8 мільйонів податків і зборів.

Окрім такого значного наповнення державної скарбниці, підприємство забезпечує і високу середню заробітну плату своїм працівникам.

- Усього за минулий рік наше підприємство сплатило 8 млн. 249 тис. грн. податків, у той час як за 2015, наприклад, 6 млн. 161 тис. грн. Тобто бачимо, що надходження до державного, а відповідно і місцевого бюджетів – збільшуються. Свої податкові зобов’язання ми виконуємо завжди вчасно і у повному обсязі, - зазначає директор Полупанівського карєру Ігор Штогрин.

Варто вказати, що із загальної суми сплат, більше 50 тис. грн. – це екологічний податок, майже 30 тис. грн. – військовий збір, а 687 тис. – оренда плата за землю.

Окрім значних податків, забезпечує підприємство і високу середню заробітну плату. Станом на минулий рік її показник був на рівні 6 323 грн., до порівняння за даними Держстату України у грудні 2016-го року середня заробітна плата на Тернопіллі становила 4 781 грн. Таку оплату на підприємстві отримує понад сотня людей, більшість із них – мешканці Підволочиського краю. У порівнянні із 2015 роком кількість працівників збільшилася на 11 чоловік, а середня заробітна плата зросла на 980 грн.


Народний депутат України Микола Люшняк став членом комісії з формування переліку сільськогосподарської техніки, вартість якої частково компенсується покупцям.

Українські аграрії купуючи вітчизняну техніку отримуватимуть часткову компенсацію за рахунок коштів держбюджету. Таку постанову нещодавно прийняв Кабмін.

Згідно із таким рішенням була утворена спеціальна комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких буде частково компенсовуватись. Її персональний склад був затверджений наказом Мінекономрозвитку.

Загалом до складу комісії увійшло 25 чоловік. Серед них – народний обранець з Тернопільщини, член Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Люшняк.

– З допомогою такого рішення українські аграрії матимуть кращі умови та більші шанси для розвитку не лише свого бізнесу, а й сільськогосподарського сектору України в цілому. Сьогодні влада іде на зустріч фермерам, адже ми розуміємо, що агропромисловий комплекс – один із тих, які найбільше впливають на формування української економіки. Дане рішення підвищить купівельну спроможність сільськогосподарських товаровиробників, оновить технічний парк завдяки здешевленню вартості придбаної техніки та обладнання українського виробництва. Це також стимулюватиме і українського виробника сільськогосподарської техніки, - зазначив народний депутат Микола Люшняк.

Нещодавно відбулося засідання комісії. Нею вперше було сформовано перелік української сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість яких буде компенсуватись коштом бюджету.

Загалом на адресу Комісії надійшло 44 заявки. Ці заявки члени комісії перевірили на відповідність згідно із критеріями, які ухвалив Уряд. В результаті комісія включила до переліку техніки, що частково компенсується коштом державного бюджету, продукцію 40 підприємств. Серед них Харківських тракторний завод, Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова, Львівський завод фрезерних верстатів та інші.


Турнір з пейнтболу «Кубок Шухевича – 2017» проводиться до Дня молоді та присвячений 75-річчю створення УПА. Змагання традиційно відбуваються за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та з ініціативи голови ОДА Степана Барни.

«Сьогоднішня гра – це один з етапів святкування Дня молоді та 75-тиріччя заснування УПА. Зараз національно-патріотичне і військове виховання дітей та молоді дуже актуальні, адже наша країна перебуває на стадії війни, а такі заходи як сьогодні, сприяють вихованню молоді. Це дві події, де ми можемо згадати наших героїв, наше минуле, бо як кажуть, хто не знає свого минулого, той не має майбутнього», - зазначив начальник відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.

За його словами, обласна державна адміністрація завжди підтримує подібні заходи. «Ми завжди готові підтримувати такі заходи і приймаємо в них активну участь. Цього року наша команда від обласної адміністрації складається з п’яти осіб. Дуже тішить, що кількість учасників щорічно збільшується. Сьогоднішня гра об’єднала 13 команд учасників з Тернопільської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької областей», - наголосив він.

У майбутньому гру планують проводити не лише у Тернополі, а й в районних центрах області.


Молодому чоловіку загрожує сім років позбавлення волі.

Справа двадцятип’ятирічного тернополянина, який грабував та обкрадав мешканців обласного центру, уже направлена в суд, пише Досьє 102.

Чоловікові інкримінують дві статті Кримінального кодексу України – 186 частина 2 – грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого та 286 частина 4 – хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

Нагадаємо, що в Тернополі 28 та 29 квітня від рук зловмисника потерпіло шестеро тернополян – троє неповнолітніх дівчаток та три жінки. Злодій, погрожуючи розправою, грабував місцевих мешканок. Усе відбувалося в обідню пору. Жертв підстерігав біля під’їзду або разом з дітьми заходив до ліфту. Обирав час, коли поруч не було сторонніх осіб і вимагав віддати цінні речі.

Одній із жертв зловмисник наніс тяжкі тілесні ушкодження. У дворі будинку на вулиці Курбаса чоловік кілька разів вдарив жінку цеглою по голові та втік, не прихопивши жодних цінних речей.

За словами старшого слідчого ГУНП в Тернопільській області Андрія Гожія, у ході проведених слідчо-оперативних дій грабіжника затримали. Всі потерпілі нападника впізнали. Проте сам зловмисник своєї провини не визнає.

Злодій перебуває під вартою в ізоляторі тимчасового тримання. Йому загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.


Працівники Управління та територіальних підрозділів міграційної служби області регулярно проводять заходи з виявлення нелегальних мігрантів. Систематична робота дає результати – більше сімдесяти нелегалів було виявлено з початку року, понад двісті порушників міграційного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності.

Як повідомили у секторі організації протидії запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення, цьогоріч Управлінням ДМС в області до суду було подано  п’ять позовів про примусове видворення  за межі України іноземців-порушників,  за усіма ними позовні вимоги були повністю задоволені.

Також прийнято рішення про заборону в’їзду в Україну 14 іноземним громадянам. Минулоріч цей показник був вдвічі меншим.

Найбільше порушників міграційного законодавства  виявляють  в обласному центрі. Одна з основних причин – не усі студенти, які закінчили тернопільські вищі навчальні заклади чи були відраховані з них, вчасно виїжджають з України. Зважаючи на це та у зв’язку з закінченням навчального року, в міграційній службі нагадують, що за тим, аби випускники-іноземці вчасно виїхали з України, повинна прослідкувати адміністрація вишів. За порушення цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність ( ст.204 КУпАП).

 

Головний спеціаліст іззв’язків                        Бойко І.В

з громадськістю та ЗМІ


Рішення щодо цього винесе комісія ЮНЕСКО.

Унікальність печери Вертеба полягає в тому, що у ній знаходяться три верстви енеолітичної культури Кукутень-Трипілля. Території ж поширення цієї спільності охоплюють частину сучасних Румунії, Молдови та України. Саме тому печеру пропонують включити до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Власне, 22 червня за участі голови Тернопільської ОДА Степана Барни з цього приводу відбулася нарада з представниками робочої групи, яка працює над даним питанням.

На Тернопільщині розташовані знакові об’єкти археологічної культури –Трипілля-Кукутень, зокрема, знаменита печера Вертеба з святилищем та поселенням знаходиться в Борщівському районі в селі Більче-Золоте. У зв’язку із великою кількістю археологічних знахідок і унікальністю самого природного об'єкта, у 2004 році в печері створено перший в Україні підземний музей трипільської культури, який є відділом Борщівського краєзнавчого музею.

Нині ж з метою внесення у заявку до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО печери Вертеба працює робоча група, яка проводить наукові консультації та вивчення об’єктів Трипільської цивілізації.

Під час зустрічі голова Тернопільської ОДА Степан Барна висловив підтримку даного задуму й наголосив, що в обласній адміністрації передбачено комплекс заходів не лише щодо популяризації печери Вертеба, а й щодо інших пам’яток культурної спадщини.

«Маємо у планах також відновити фестиваль «Трипільське коло». При цьому, хочемо зробити до печери дорогу. Тому, й власне, будемо працювати над цим проектом. Й надалі готові брати участь у всіх проектах, які можуть бути потенційно пов’язані з популяризацією печери «Вертеба» та трипільської культури», – зазначив Степан Барна.

Довідково: Карстова печера Вертеба знаходиться за 1,5 км. на північний захід від села Більче-Золоте Борщівського району. Довжина дослідженого лабіринту печери у відкладеннях гіпсу – 8 км. Екскурсійний маршрут, прокладений залами та коридорами печери, має довжину 1000 метрів. Для більш підготовлених відвідувачів створений спортивний спелеомаршрут.

Колекція ж матеріалів з Вертеби (а також з поселення Більче-Золоте-Сад) зберігається тепер у Краківському археологічному музеї. Вона налічує понад 35 тис. фрагментів кераміки, понад 300 цілих посудин, близько 120 цілих і фрагментованих  антропоморфних і зооморфних глиняних фігурок, понад 60 інших виробів з глини (пряслиця, грузила), близько 200 виробів з кості і рогу, 300 виробів з кременю і каменю, а також кілька прикрас з кості і мушлі. На жаль, мідні вироби (кинджал, пронизки) втрачено.

 


Сторінка 1 із 136
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ШМАТОЧОК ТЕРНОПІЛЛЯ ЗІ СВОЇМИ ТАЄМНИЦЯМИ

Кременець – невелике містечко Тернопільщини, однак, це одне з небагатьох місць нашої області, переповнене своїми таємницями, легендами і довголітньою історією. 

Запропонувати новину

Новини від читачів

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.