Тетяна Вітенько

Тетяна Вітенько

Діти зі всієї України разом із добровольцями приїхали на один день до Тернополя «Потягом Єднання «Труханівська січ», щоб привезти подарунки до Дня святого Миколая. Гостей тепло зустріли одягнені у вишиванки тернополяни з короваями, урочистим маршем та національно-визвольними гаслами.

Як розповів один з організаторів акції Микола Бондар, це вже десятий за рахунком «Потяг Єднання». Щоправда, до Тернополя він «завітав» вдруге:

- Минулого року ми збирали вітання та подарунки з заходу і везли їх на схід, південь, північ і в центральну частину країни. Цього разу діти зі східних областей виявили бажання привітати західну Україну першими і привезти подарунки сюди. Тут в Тернополі ми будемо один день. Вже завтра потяг вирушить до Хмельницька. Наступною зупинкою стане Вінниця, а далі – Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя. На завершення маршруту єднання потяг прибуде до Маріуполя, Волновахи – фактично до лінії розмежування. Учасники акції привезуть теплі слова та подарунки дітям та військовим на Схід. Загалом, наша подорож розпочалась 8 грудня і триватиме до 23 числа, - ділиться Микола Боднар.

За словами чоловіка, сьогодні стати пасажиром «Потягу єднання» хочуть набагато більше людей, аніж може вмістити поїзд. Долучаються до акції діти з різних куточків України, зокрема, з Донецької, Луганської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Цього року потяг помістив 150 учасників. Велику підтримку в реалізації задуму надали Укрзалізниця, Генеральний штаб АТО та низка Міністерств України.

- Матеріальне навантаження на себе найбільше взяла Укрзалізниця, тобто ми не маємо тут ніяких витрат. Фактично, якби не вона – цей проект не зміг би відбутися. Також є співпраця з Генеральним штабом, із Міністерствами Збройних сил України; освіти і науки; молоді та спорту; культури. Це ті, хто майже від початку беруть участь в проведенні акції. Постійно нас зустрічають та реалізовують прийом представники їхніх управлінь та департаментів на місцях. Хочу зауважити, що у нас важлива місія, адже «Потяг єднання «Труханівська Січ» – є тим інструментом, який ламає стереотипи, що руйнують та ділять Україну на регіони. Тут діти можуть побачити правду: ми всі однакові, ми єдині, а проблема лежить далеко не в тому, якою мовою ти говориш. Крім того, потяг – фактично зворотній зв'язок. Наприклад, я знаю декількох тернопільських волонтерів, які вже четвертий рік «не розгинаються». Багато хто вже опустив руки. У них закінчились сили чи ресурси допомагати, а коли є зворотній зв'язок, коли вони бачать для кого і для чого все це робилось, тоді відчувають підтримку та набираються нових сил боротись, - пояснює Микола Боднар.

Організатор акції також наголошує на тому, що слово «потяг» має декілька значень. Перше – це інша назва поїзда, а друге – посилена схильність. Саме тому, можна говорити про те, що в учасників завдяки такій мандрівці з’являється потяг до єднання, розуміння та взаємопідтримки.

Як розповів голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, на сьогоднішній день подібні акції та їх підтримка – є надзвичайно важливими, оскільки вже 4-ий рік на сході держави триває російсько-українська війна.

- Всі військові, всі добровольці, перебуваючи на Сході в окопах, захищають наш мир та спокій, захищають цілісність наших кордонів. Діти, які до нас сьогодні завітали, демонструють підтримку, показують, що ми єдині, що ми готові боротись, а кожна смерть солдата – не є марною. Не стоїть осторонь і Тернопільська обласна рада, й Тернопільська облдержадміністрація. Ми працюємо над тим, щоб країна розвивалась, а наші діти – мали майбутнє. В рамках сьогоднішнього приїзду, учасники «Потягу єднання» побувають на кладовищі, де поховані наші герої, які не побоялись і пожертвували найціннішим – своїм життям. Також діти відвідають площу Героїв Євромайдану та побачать пам’ятник Небесній Сотні. Відбудеться і спільна молитва за упокій полеглих бійців та патріотів. На завершення ми відвеземо учасників акції на територію 44-ої окремої артилерійської бригади, яку завдяки спільній праці та позиції громади вдалось відновити, - зауважив Віктор Овчарук.


Нещодавно 256 депутатів Верховної Ради України проголосували за відставку Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Нагадаємо, що про ймовірне звільнення у політикумі говорили ще на початку листопада, а 6 грудня Комітет з питань запобігання корупції визнав роботу депутата незадовільною. Єгор Соболєв зазначив, що його звільнили, бо він справді боровся з корупцією.

На думку народного депутата від фракції БПП Ігоря Побера, боротьба пана Соболєва з корупцією нагадує більше театр, аніж реальні дії чи заходи. Про це він повідомив у прямому ефірі телеканалуNewsOne.

— Він боровся з корупцією, коли заносив гранату до Верховної Ради, коли домагався виборів в Кривому Розі, коли блокував роботу комітету. От такою й була боротьба з корупцією пана Соболєва. Взагалі, відставка Соболєва назрівала вже давно і ніяких домовленостей по цьому питанню, я вважаю, не було — прокоментував Ігор Побер.

Також нардеп вважає, що потрібно обов’язково прийняти аудитора НАБУ, який буде перевіряти стан діяльності організації.


День місцевого самоврядування керівництво Вишнівецької ОТГ зустріло разом із своєю громадою.

Керівництво Вишнівецької ОТГ на День місцевого самоврядування влаштувало ІІ інтеграційний захід «День відкритих дверей у Вишнівецькій селищній раді» для школярів та студентів, який відбувся в рамках програми DOBRE.

Під час відкритих дверей учні п’ятьох навчальних закладів: Бутинської, Вишнівецької, Бодаківської та Старовишнівецької шкіл, а також Вишнівецького професійного ліцею, зустрілися із головою громади Володимиром Кравцем, його заступниками та начальниками відділів селищної ради.

Молодь мала нагоду поспілкуватись із очільником Вишнівецької громади, краще ознайомитись із історією створення ОТГ, системою місцевого самоврядування, структурою апарату селищної ради та специфікацією роботи як окремих відділів, так і ради в цілому.

- Учням сподобалося дізнаватися нову інформацію про роботу ради, виконавчого комітету. Діти багато запитували про працю депутатів, їхні обов’язки, про особливості проведення сесій тощо. Наша зустріч відбулася в форматі круглого столу, під час якого діти також висловили свою думку, запропонували цікаві ідеї та шляхи розвитку нашої громади. Хочу наголосити, що проведення подібних заходів є вкрай важливим, адже в такий спосіб ми формуємо в молоді як інтерес до суспільно-політичних процесів, так і громадянську позицію, - зауважив голова Вишнівецької об’єднаної громади Володимир Кравець.

Учні та студенти отримали невеличкі подарунки – календарики з підписом голови, а також взяли участь у квесті «Зроби селфі з працівником». На завершення заходу учасників запросили до фуршету, під час якого діти поспілкувались із працівниками ради в неформальній обстановці.

Друга половина дня проходила в спілкуванні голови із Радою старійшин, на яку запрошувалися старші люди з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування, в освітніх закладах, колишні громадські активісти та просто люди з активною життєвою позицією. Всім було приємно спілкуватися між собою, з керівництвом громади та працівниками апарату. В ході розмови старші люди ділилися своїми враженнями від першого року роботи громади та розповідали, які в них були очікування чи побоювання. Багато хто ділився спогадами із своїх робочих буднів, життєвих ситуацій та особистих випадків. Зверталася увага на проблеми із стихійними сміттєзвалищами, окультурненням кладовищ, відсутністю місць відпочинку для молоді та людей старшого віку.


У п’ятницю, 8 грудня, у стінах Тернопільської обласної ради відбулось третє пленарне засідання сьомої сесії, під час якого депутати розглянули більше семи десятка питань. Також увесь корпус привітав «новоприбулого» Василя Чашку, який замінив Наталію Турецьку від фракції ВО «Свобода». Нагадаємо, свободівка склала свої повноваження, оскільки отримала мандат депутата Тернопільської міської ради.

Загалом, під час пленарного засідання було прийнято ряд господарських питань; проголосовано за внесення змін до низки програм, а також – до обласного бюджету. Окрім того, депутати підтримали чимало звернень до керівництва держави та вищих структур управління. Зокрема, щодо розроблення держпрограми психологічної реабілітації учасників АТО; щодо недопущення порушень під час проведення торгів з продажу необробленої деревини; щодо вдосконалення чинного законодавства і соцзахисту учасників боротьби ОУН-УПА; щодо внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України тощо.

Під час сесії було розглянуто та підтримано звернення депутатів й інших обласних рад. Серед них, звернення депутатів Харківської обласної ради до ВРУ та Кабміну щодо реалізації закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», а також -  звернення депутатів Харківської облради до ВРУ, Кабміну, Міністерства фінансів та Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики щодо поновлення тестового режиму моніторингу податкових накладних.

Не менш важливою стала позиція депутатів Тернопільської обласної ради щодо ідеї створення ринку землі. Так, більшість голосів була віддана на підтримку звернення до ВРУ щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення терміном на 10 років. Нагадаємо, нещодавно Уряд продовжив заборону продажу землі до 2019 року.

Згідно ще одного рішення депутатів, відтепер в обласних комунальних закладах та в цілому на території Тернопільщини заборонені гастролі, концерти і виступи колективам та окремим музичним та театральним виконавцям, які проводять свою діяльність на території РФ та тимчасово окупованих частинах України під час неоголошеної війни на Сході. За таке рішення проголосувало 38 депутатів. Проект прийняли за основу та вцілому.

Що ж стосується затверджених змін до обласного бюджету, то Тернопільщина отримала додаткову субвенцію з державного бюджету. За пропозицією департаменту соціального захисту населення ТОДА, отримані кошти спрямують: обласній клінічній психоневрологічній лікарні (1 750 тис. грн на придбання комплектуючих для трубки комп’ютерного томографа); обласному наркологічному диспансеру (150 тис. на придбання швидких тестів для проведення експертиз на алкоголізм і наркоманію); Тернопільському центру служби крові (996 тис. на придбання апарату донорського аферезу); Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (170,4 тис. для придбання gps-трекерів з датчиками пального для дообладнання автомобілів швидкої медичної допомоги).


У Тернополі продовжується активна підготовка до новорічно-різдвяних свят. Працівники комунальних установ продовжують прикрашати місто.

Зокрема,сьогодні головну зимову окрасу Тернополя – 20-ти метрову ялинку, продовжують «вбирати» в іграшки, а також – ілюмінацію. Як раніше розповіли працівники КП «Тернопільміськсвітло», засяяти красуня повинна в День святого Миколая.

Також розпочались роботи з облаштування тернопільських фонтанів різдвяними вогниками. Окрім того, на центральній площі Тернополя вже можна побачити перші торгові будки та атракціони зимового містечка, що діятиме впродовж новорічно-різдвяних святкувань.


Представництво ЄС в Україні нещодавно повідомило на своїй сторінці у Twitter про те, що законопроект № 7362, який посилює контроль над системою протидії корупції, суперечить безвізовим зобов’язанням України і має бути відхилений.

Своє невдоволення щодо цього документу висловив і Світовий банк.

Власне бачення щодо цих подій, у прямому ефірі телеканалу NewsOne пояснив народний депутат від фракції БПП Ігор Побер.

— На мою думку, ніякої загрози поки немає і доповідь Генерального прокурора Юрія Луценка дає чітко все зрозуміти. Особисто я, не звільняв би Директора Національного антикорупційного бюро – пана Ситника. Разом з тим, до нього у мене є багато запитань. Якось мій земляк, заступник генпрокурора сказав: «Потрібно не міняти керівників, а просто привести у відповідність законодавчу базу України, яка поки що перебуває у не зовсім задовільному стані». І я повністю згідний з такою думкою, — зазначив Ігор Побер.

Нардеп вважає, що НАБУ має бути незалежним і дотримуватись всіх законів, які існують на сьогодні.

— З трибуни Верховної Ради Генеральний прокурор заявив, що обладнання, за допомогою якого ведеться прослуховування, завезене в Україну незаконно. Служба безпеки України не розмитнювала та не проводила його сертифікації. Цього не може бути. НАБУ, так само як й інші структури, повинно діяти згідно чинного законодавства, — доповнив Ігор Побер.


Через дві вагомі причини керівництво тернопільського палацу культури «Березіль» імені Леся Курбаса було змушене звернутись до міської ради, щоб та знайшла інвестора.

Як розповідає директор установи Олег Слободянюк, ПК «Березіль» відкритий ще в 1977 році. За цей час на його території, у зв’язку з відсутністю достатньої кількості коштів, практично не проводились капітальні ремонти чи оновлення окремих елементів як самої будівлі, так і окремих її мереж.

- Палац культури «Березіль» об’єкт, який має свою багаторічну історію. Він побудований в 1977 році і на сьогоднішній день вимагає ремонтних та навіть будівельних робіт. В першу чергу мова йде про підпірні стіни, розташовані довкола ПК. Вони потребують термінової реконструкції та підсилення, адже окремі їхні частини за 40 років експлуатації дали тріщини, усадки. Зокрема, частина стіни з лівого боку відхилилась на 15-20 сантиметрів. За попередніми підрахунками реконструкція обійдеться в 3 мільйони 800 тисяч гривень. Однак це ще попередня цифра. Вже коли виготовлятиметься проектно-кошторисна документація, ціна може змінитися. По-друге, декілька років тому ми провели реконструкцію центральних сходів. Але верхню частину ми не зробили за браком коштів. Згідно інвестиційної угоди інвестор зобов’язаний відремонтувати підпірну стіну, вкласти бруківку перед центральним входом у «Березіль». Також інвестор замінить ковролінове покриття концертного залу, а це 1200 метрів квадратних. За попередніми підрахунками це 200-300 тисяч гривень. А ще – замінить оббивку усіх 1000 крісел у концертному залі. Крім того, інвестор зобов’язаний замінити старі силові кабелі, адже 40 років їх ніхто не міняв. Вони вже вижили свій експлуатаційний термін. Вартість відповідних робіт обійшлась би нам у 500-700 тисяч гривень, - пояснює Олег Слободянюк.

Як зазначив директор «Березолю», станом на сьогоднішній день забудовник виконав одне зі зобов’язань, передбачених інвестугодою – замінив кабелі. Тобто вже зараз «Березіль» живиться через нові електромережі. Крім того, ведуться переговори щодо заміни не оббивки крісел у концертному залі, а самих конструкцій на нові (вартість мінімально укомплектованого крісла на сьогодні дорівнює 90-100 доларів).

Інша вагома причина, через яку ПК знайшло інвестора – нераціональне використання ділянки, розташованої за будівлею «Березолю». Вона вже стала місцем зустрічей алкоголіків та наркоманів. Також на службову територію часто приходять неповнолітні для того, аби покурити чи мешканці сусідніх багатоповерхівок, щоб викинути сміття або ж вигуляти домашніх улюбленців.

- Ділянка, відколи був збудований палац культури, ніколи ефективно не використовувалась. Я працюю тут директором вже понад 20 років і кожного року, перед святкуванням Пасхи, ми спільно з працівниками проводимо толоку території «Березолю». Кожного року ми вивозимо 1-3 причепи сміття. Його викидають якраз і мешканці прилеглих багатоповерхівок, які також зробили службову територію місцем для вигулу своїх собак. Більше того, якщо вийти на цю ділянку влітку, можна побачити масу шприців, пляшок. Ділянка за «Березолем» – місце, де збираються алкоголіки, наркомани, які там проводять, якщо можна так сказати, свій вільний час. Ми неодноразово викликали туди правоохоронців, однак, це не допомогло, - розповідає Олег Слободянюк.

За словами директора «Березолю», територія за самим палацом культури є службовою і завжди була закритою для доступу сторонніх людей:

- Будь-яка установа в місті має право загородити свою територію, для того, щоб на неї не проникали сторонні та підозрілі особи. В нас можливості загородити її немає і тому вона мала відкритий доступ. Ця територія використовується лише для того, щоб заїхав технологічний транспорт для вивозу сміття, також – великогабаритний, який забезпечує транспортування апаратури на той чи інший захід. Також, згідно правил пожежної безпеки, цими в’їздами заїжджає транспорт пожежників при тій чи іншій загрозі життю та здоров’ю людей або цілісності самої будівлі, - зазначає Олег Слободянюк.

Нагадаємо, на ділянці, яка знаходиться під постійним користуванням ПК «Березіль», побудують культурно-мистецький центр із паркінгом та житловою добудовою. Згідно експертизи майбутня будівля не зашкодить ні власне «Березолю», ні прилеглим будинкам. Також інвестор здійснюватиме будівництво законним чином, адже має всі відповідні документи, котрі дають право проводити роботи.


До Тернополя прибули два чеські вживані тролейбуси з міста Будейовіце сьогодні, у понеділок 11 листопада. Як повідомляють в КП «Тернопільелектротранс» хоч «рогаті» транспортні засоби беушні, вони все рівно збереглись в хорошому стані.

- Після оформлення всієї документації тролейбуси отримають бортові номери 180 та 181, а згодом, після обкатки, виїдуть на міські маршрути, - зазначають в комунальній установі.

Марка тролейбусів - Skoda 15Tr.

До слова, впордовж декількох років у місті побудували й нові тролейбусні лінії. Зокрема, електро-шляхи прокладені на масиві «Аляска» (вул. В. Великого – Л. Курбаса – Морозенка – Симоненка), у районі обласної дитячої лікарні (вул. Корольова – Сахарова – Купчинського), на масиві «Дружба» (вул. Бережанська – Лучаківського – Будного – Тролейбусна), вул. Протасевича (вул. Протасевича – О. Довженка – Лесі Українки) та від мікрорайону «Аляска» до «Дружби».

Наразі триває будівництво нової тролейбусної лінії, яка сполучатиме вулицю Бродівську з існуючою тролейбусною мережею та проходитиме від 6-го магазину до перехрестя Лук’яновича.


Забудівник території за «Березолем» розпочав підготовчі роботи до спорудження культурно-житлового центру.

Також триває процедура підготовки і до виконання інвестиційних вимог щодо покращення облаштування самого палацу культури та інших об’єктів громади.

Поруч з цим, не вщухають намагання провокаторів та деяких псевдоактивістів щодо дискредитації підприємців серед простих тернополян. Так у соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито залякування мешканців мікрорайону.

- Ми відкриті до діалогу, - розповідає представник забудівника. – Щодня розповідаємо людям про свої наміри та показуємо всі можливі дозвільні документи. Повірте, що перед початком техніки на будмайданчику, наші юристи та спеціалісти донесли до громадськості законність спорудження нового культурно-житлового центру. Після цього градус напруги спав і наші працівники розпочали роботи.

Як ми вже повідомляли, на заваді стають окремі псевдоактивісти, які спеціально створюють чорний піар компанії забудовника. Робиться це з метою «вибити гроші» або ж для того, щоб «виїхати» на цій історії. Саме тому зацікавлені в скандалі особи найняли професійних провокаторів, серед яких є не лише небезпечні та агресивно налаштовані люди, а й навіть неповнолітні.

Коли з на територію заїхала перша техніка, а ці ж псевдоактивісти зрозуміли, що їх потенційні «заробітки» закінчились, так і не розпочавшись. Судячи з усього, з цієї причини у соцмережах почали з’являтися повідомлення про розбиті вікна в однієї з мешканок району. Чомусь на думку окремих дописувачів, це мали б зробити саме забудівник території за «Березолем».

- Це більше схоже на побутовий, швидше сусідський конфлікт, - продовжує представник забудівника. – Як стає зрозуміло з повідомлення у соцмережах, головним підозрюваним є місцевий житель, за яким спостерігалася схильність до наркотиків. При бажанні, його не так важко знайти і спитати про справжні причини його хуліганських дій. Але активісти, які безперестанку ходили до нас із “комерційними пропозиціями”, тепер в один голос заявили про наш слід у цьому трафунку. Можу вас запевнити, наші працівники задіяні на будівництві, а не у нічних блуканнях «Дружбою».

 

 

 

 

 

 

У четвер, 7 грудня, на території смт. Підволочиськ було затримано автомобіль MAN, котрий належить перевізнику ТзОВ «Укртрансальянс», вага якого сягала 135 тонн. Це більш ніж утричі більше допустимої норми. Остання, нагадаємо, становить 40 тонн.

Зафіксували дане порушення працівники служби автомобільних доріг в області, Укртрансбезпеки та Національної поліції. Перші випадок називають кричущим нехтуванням закону, безпеки та державного майна зі сторони перевізника обладнання.  

За даними дорожників, водій відмовився виконувати законне прохання служб заїхати на пересувний ваговий комплекс. Вагу автомобіля вирахували після проведення документального контролю: додали вагу автомобіля, причепа та вантажу. 

- Більшість доріг Тернопільщини були побудовані в 70 – 80 роки минулого століття. При цьому передбачалася експлуатація значно меншою кількістю транспорту, ніж є зараз. Сучасні багатотоннажні вантажівки були для радянських дорожників фантастикою, тож ніхто не міг врахувати вплив на дороги такого типу машин. Втім, недобросовісні перевізники погіршують і без того непросту ситуацію, порушуючи експлуатаційні норми. В гонитві за особистою вигодою вони перевантажують великотоннажні автомобілі, завдаючи величезних збитків мережі доріг, - коментує начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Транспортний засіб рухався з Іллічівська до Івано-Франківська. Масштаб завданих мережі доріг України збитків можна тільки уявити. На протяжність подоланого вантажівкою шляху орієнтуватимуться і спеціалісти Укртрансбезпеки, накладаючи штраф на перевізника. До слова, він вимірюватиметься у євро.

- Зазначимо, що у випадку необхідності перевезення вантажу, котрий важчий за допустиму норму,  перевізник згідно чинного законодавства зобов’язаний взяти спеціальний дозвіл в Укравтодорі та сплатити кошти. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області вкотре наголошує: перевантажені автомобілі завдають непоправної шкоди дорогам краю. Під тиском на покритті утворюються напливи, які згодом стають вибоїнами. Запобігти проблемі легше, аніж витрачати ресурси на ліквідацію її наслідків, - пояснюють в службі.


Сторінка 1 із 161

Facebook

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.