Рожко Олена

Рожко Олена

В ході оперативних заходів «Мігрант» працівники міграційної служби Тернополя виявили спробу незаконної легалізації в Україні та використання підроблених документів громадянином  Конго.

«З  РАДЦу до нас надійшла інформація про те, що громадянин Конго бажає зареєструвати шлюб  в Україні. В ході перевірки ми встановили, що в 2014 році відносно даного іноземця  Тернопільським міськрайонним судом було прийнято рішення про примусове видворення, яке через його ухиляння не було виконане», - повідомили у секторі організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС в Тернопільській області.

Також було виявлено, що конголезець намагався незаконно легалізуватись в Україні на підставі чужої посвідки на тимчасове проживання.

 Окрім цього іноземець перебуває на території України в розшуку у зв’язку з наявністю фактів притягнення до кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 345 КК України  - умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.

Міграційники спільно з працівниками відділу боротьби з протидією торгівлі людьми нацполіції області встановили місце проживання нелегала та вжили заходів для притягнення його до відповідальності.

 

 

Головний спеціаліст іззв’язків                        Бойко І.В

 

з громадськістю та ЗМІ


Попит населення на сонячні панелі продовжує зростати. Впродовж II кварталу цього року ще 326 сімей віддали перевагу «сонячній» електроенергії. Це на 25% більше порівняно з I кварталом цього року, коли 200 сімей перейшли на «чисту» енергію. Також, у II кварталі загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 24% та склала майже 25 МВт.
                                                     
Сьогодні, станом на кінець II кварталу 2017 року, 1635 домогосподарств встановили сонячні панелі. Це майже в 4 рази більше ніж рік тому. «На підвищений інтерес населення до сонячних панелей вплинув прийнятий у 2015 році Закон України № 514-VIII, яким встановлено та прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу родини можуть заробляти, продаючи надлишок виробленої «чистої» енергії у мережу. У 2017 році таку електроенергію можна реалізовувати за ціною 18,09 євроценти/кВт*год», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
                              
Зазначений Закон, розроблений спільно з Держенергоефективності, став рушійною силою для розвитку сфери використання сонячних панелей в Україні. З початку дії цього Закону попит на «сонячну» електроенергію щоквартально зростав на 40-50%. Рекордні збільшення склали 77% в IV кварталі 2016 року та 85% в IV кварталі 2015 року.
Окрім Закону, є ще й інші стимули для населення долучатися до «чистої» енергії. В рамках місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які розробляються спільно з Держенергоефективності, місцева влада Львівщини та Житомирщини передбачила фінансову допомогу родинам при придбанні сонячних панелей. Тепер мешканцям Львівської області з обласного бюджету відшкодовується 22% відсоткової ставки за кредитом на сонячні панелі, а населенню Житомирської області – 20% суми кредиту.


З 1 по 15 серпня міграційники спільно з правоохоронцями Тернопільщини викрили  45 іноземних громадян, які порушили міграційне законодавство України. Їх притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 203 КУпАП. Такі проміжні результати спільних профілактичних заходів з протидії нелегальній міграції, які зараз тривають на всій території України.

«Щодо 31 іноземця прийнято рішення про примусове повернення з України, 9 із них заборонено подальший в’їзд на територію нашої держави», - повідомили у секторі організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС в Тернопільській області.

У міграційній службі нагадують, що іноземці, які постійно або тимчасово проживають в Україні повинні завжди мати із собою посвідку та документ, що посвідчує їхню особу.

 

Головний спеціаліст іззв’язків                        Бойко І.В

з громадськістю та ЗМІ


Впродовж січня-липня платники Тернопільської області спрямували до Зведеного бюджету України 83,8 млн грн податку на прибуток, в т. ч. до державного бюджету – 74,3 млн грн, місцевих бюджетів – 9,5 млн гривень. Індикативний показник виконано на 121,7%.

До загального фонду зведеного бюджету з початку року сплачено 4,6 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету. Індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 121%.

Відділ організації роботи

 

Головного управління ДФС у Тернопільській області


За рахунок перевиконання доходної частини загального фонду обласного бюджету сесія спрямувала кошти головним розпорядникам коштів, у тому числі  управлінню культури– 2 536,7 тис.  гривень, у тому числі:

- на придбання програмного забезпечення для виконання заходів із модернізації бібліотек області, електронної каталогізації, створення корпоративного каталогу бібліотечних фондів – 300 тис. гривень, зокрема Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці – 150 тис. гривень та Тернопільській обласній бібліотеці для молоді – 150 тис. гривень.

- Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці для проведення капітального ремонту даху та фасаду з елементами енергозбереження – 1270 тис. гривень гривень;

- Тернопільській обласній бібліотеці для дітей  для проведення поточного ремонту – 90 тис. гривень;

- обласному комунальному музею Богдана Лепкого в м. Бережани для поточного ремонту приміщення – 73 тис. гривень;

- Борщівському обласнму краєзнавчому музею на проведення етно - культурного фестивалю з метою популяризації Трипільської культури – 40 тис. гривень;

- Тернопільському обласному краєзнавчому музею на поточний ремонт – 250 тис. гривень;

- обласному центру дозвілля „Терноцвіт” на придбання звукотехнічного обладнання – 98,7 тис. гривень;

- Тернопільському академічному обласному театру актора і ляльки на придбання звукотехнічної та освітлювальної апаратури – 25 тис. гривень;

- Теребовлянському вищому училищу культури на виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонту системи опалення – 90 тис. гривень;

Тернопільському обласному державному музичному училищу ім. С.А.Крушельницької на поточний ремонт – 300 тис. гривень.

Також відповідно до пропозицій постійної комісії обласної ради сесія вирішила:

 

додатково спрямувати 1 млн. грн. на покращення матеріально-технічної бази Тернопільського обласного державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької та 200 тисяч гривень музею Богдана Лепкого (м. Бережани), додатково передбачити кошти у сумі 100,0 тисяч гривень Борщівському обласному краєзнавчому музею для проведення ремонтних робіт.


03 серпня 2017року Тернопільський рибоохоронний патруль під час рейду на ринку м. Збараж виявив торгівлю, на тротуарі, знаряддями лову, які заборонені Законом України «Про тваринний світ» та Правилами любительського і спортивного рибальства.

В результаті, вилучено 44 одиниці сіткоснастевого матеріалу, загальна довжина якого становить близько 3300м. Сума збитків завданих рибному господарству складає 13 000грн.

На порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.85-1 КУпАП. Матеріали справи направлено до Збаразького районного суду для вирішення справи.

Рибоохоронними патрульними Тернопільщини було проведено масово-роз’яснювальну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання порушеньприродоохоронного законодавства.

 

Тернопільський рибоохоронний патруль закликає рибалок бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства та збуту біоресурсів (риби). У випадку, якщо ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50, (0352) 27-70- 34.


Делегація представників регіональних ЗМІ відвідала славетний край Тернопілля, щоб за допомогою слова й фотосвітлин передати своїм читачам всю його велич та красу. Впродовж трьох днів — 1, 2 та 3 серпня — тривав виїзний прес-тур у рамках журналістської акції «Україна очима редактора». У ньому взяли участь представники видань з Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Тернопільської областей.
Учасників прес-туру чекала насичена програма, адже організатори даного заходу — Тернопільська обласна державна адміністрація спільно з Українським журналістським фондом — вирішили продемонструвати неповторні й оригінальні «роздинки» Тернопілля.
Подорож розпочалася з огляду історичних об’єктів м. Кременець, гори Бона, зокрема. Найсміливіші мали змогу прокататися на санній трасі у Кременці. Згодом оглянули  архітектурну пам’ятку — парково-палацовий комплекс у смт Вишнівець Збаразького району.
Під час оглядин одного з найдавніших Теребовлянського замку з гостями краю зустрівся заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик, який подарував їм сувенірні презенти.
«Щиро вітаю у нашому гостинному краю. Зважаючи на кількість пам’яток і цікавих об’єктів, Тернопільщина й надалі розвиватиме туристичну інфраструктуру. Підсумки минулого року вселяють оптимізм —  спостерігається приріст кількості туристів в межах 15-20%. Тернопільщина повинна стати справжньою туристичною перлиною Галичини», — зазначив Юрій Юрик. 
Учасники прес-туру були надзвичайно вражені, побувавши у гіпсовому музеї-печері «Вертеба», всередині якого знаходяться десятки археологічних розкопок стародавніх трипільських культур.
Представники регіональних ЗМІ відвідали Борщівський район, який зачарував гостей краю красою печерного храму в селі Монастирок, куди звідусіль з’їжджаються для духовного зцілення. Мандрівка продовжилася містом Чортків, де учасників зустрів мер міста Володимир Шматько  і запропонував прогулятися неповторним  містом, оглянути красу храмів та замку. Далі був дивовижний Джуринський  водоспад, фотосесія Заліщицького півострову та знайомство з величною річкою Дністер.
Щоб відвідати Тернопілля є багато причин, серед яких не лише храми, замки, печери, водоспади, гори й численні старовинні храми і святині. Туристів й подорожуючих чекають сучасні туристично-відпочинкові комплекси, у яких можна комфортно відпочити після подорожі. Серед них — «МішиН – Сіті» (с. Добривляни) та «Орися» (с. Оришківці) у яких зупинялися на ночівлю учасники прес-туру.
Як відзначила заступник завідувача відділу соціальних питань та листів газети Верховної Ради «Голос України»  Юлія Потапенко, найбільше Тернопілля вразило її своєю багатогранністю й різноманітністю. 
«Ми побували під землею, побачили всю Тернопільщину з висоти пташиного польоту, побували у давніх святинях, відчули їхній енергетичний потенціал. Все, що побачили, справило на нас максимально позитивне враження», — поділилася враженнями Юлія Потапенко.
Тернопільська область — це своєрідний діамант, який спільними зусиллями необхідно відшліфовувати, переконана перший заступник виконавчого директора Черкаської регіональної філії НСТУ Валентина Душок.
«Ви всі працюєте над тим, щоб на Тернопільщину приїздили якомога більше туристів. І я переконана, що невдовзі ваш край засяє на карті України як успішний та неповторний туристичний регіон. Організований прес-тур — цьому доказ. У вас дуже багато принад, історичних місцин у яких мешкають привітні й гостинні люди. Через декілька років я планую знову побувати на Тернопіллі, аби відчути результат вашої роботи», — підсумувала Валентина Душок.


Двоє представників від Тернопільської обласної ради увійдуть до складу Наглядової ради Установи «Агенція регіонального розвитку в Тернопільській області».

 

За відповідне рішення проголосували депутати під час чергової сесії обласної ради 2 серпня.

Згідно із рішенням тернопільських політиків членами Наглядової ради стали двоє депутатів Тернопільської обласної ради шостого скликання: Андрій Цибульський та Ольга Заставна.

- Я дуже радий, що обласна рада підтримала мою кандидатуру. В мене було дуже велике бажання працювати в Агенції регіонального розвитку саме в Тернопільській області. В мене є і життєвий досвід: фактично з 2009 року я є приватним підприємцем. Крім того, я став депутатом обласної ради і це дає мені ще більшу наснагу і змогу працювати саме в такому ключі. Сподіваюсь, що робота ця буде корисна і продуктивна. Працюватимемо на благо Тернопільщини, - наголошує голова фракції політичної партії «Українського об’єднання патріотів - УКРОП» Андрій Цибульський.

Нагадаємо, метою створення Агенції регіонального розвитку є формування позитивного іміджу, підвищення  інвестиційної привабливості Тернопільщини та власне залучення іноземних інвестицій. Також залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги та фінансових організацій, створенням умов для розвитку бізнесу, підготовка бізнес-планів як для області в цілому, так і для регіонів, розроблення та реалізація проектів регіонального розвитку тощо.


Народний депутат України від 166-ого виборчого округу Микола Люшняк є автором багатьох законопроектів щодо розвитку фермерських господарств.

Тепер його ініціативи знайшли підтримку і в урядових кабінетах.

Під час візиту Прем’єр-міністра на Тернопільщину, очільник уряду мав можливість поспілкуватися з місцевими аграріями. В ході розмови Володимир Гройсман зазначив, що агросфера вже в наступному році отримає серйозну підтримку від держави. Поділяє його пріоритетне бачення сільського господарства в Україні і депутат з Тернопільщини Микола Люшняк. Обранець є членом профільного комітету та виступає співавтором низки законопроектів, що покликані допомагати агрогалузі.

Навесні цього року Микола Люшняк увійшов до авторського колективу двох важливих для сільгоспвиробників законопроектів. Перший із них стосується агрострахування. Україна знаходиться в зоні ризикового землекористування, коли постійно існують загрози  небезпечних природних явищ та несприятливих погодних умов. Вплив цих ризиків на   результати сільськогосподарського виробництва призводить до значних (до 70% у 2003 році) втрат врожайності, що загрожує стабільності сільськогосподарського виробництва та сталому розвитку аграрного сектора економіки.

«Нерозвиненість системи агрострахування призводить до того, що сільгоспвиробники вимушені відмовлятися від  глибокої спеціалізації як ефективного механізму господарювання та диверсифікувати ризики виробництва шляхом ведення  кількох видів діяльності. Водночас, для забезпечення належного рівня продовольчої безпеки в країні держава вимушена регулярно вдаватися до заходів фінансової допомоги потерпілим сільгоспвиробникам. Витрачаючи значні кошти з державного бюджету, держава покривала лише 10-20% понесених сільгоспвиробниками збитків», - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

На думку Миколи Люшняка, відповідний рівень агрострахування дасть додатковий стимул фермерам і нівелює ризики втрат власних вкладень через несприятливі умови. Це особливо актуально цього року, коли Україна потерпала від пізніх холодів.

Ще один законопроект за авторством Миколи Люшняка стосується стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. За даними Світової Організації продовольства та сільського господарства (ФАО) понад 83% валового виробництва продукції тваринництва та понад 51% продукції рослинництва у світі виробляється у сімейних фермерських господарствах – найбільш поширеній формі господарювання у сільській місцевості. В Європі сімейні та переважно самозайняті форми господарювання в сільській місцевості домінують практично в усіх галузях сільського господарства.

- За сприятливих умов щонайменше від 200 тис. до 1 млн. 100 тис. особистих селянських господарств могли б набути статус суб’єкта підприємницької діяльності, тобто сімейних ферм, без створення юридичної особи та бути повноцінними учасниками аграрного ринку. Лише такий підхід забезпечить еволюційний шлях укрупнення найменших господарюючих суб’єктів аграрної економіки в легальній площині, -  переконаний Микола Люшняк.

Про свою підтримку аграрного вектора розвитку держави заявив і Володимир Гройсман. Перебуваючи на Тернопільщині він наголосив, що уже з наступного року бюджет для галузі стане більшим.

- Ми працюємо над тим, щоби створити якісну програму підтримки фермерства. Найближчими тижнями маємо вийти на фіналізацію рішення. У проекті бюджету на 2018 рік уряд запропонує парламенту виділити 1 млрд гривень на підтримку невеликих фермерських господарств – для того, щоб на селі було не тільки вирощування, а й переробка продукту, створювалися робочі місця, –зауважив Прем’єр-міністр.

 


Уже традиційний не лише для Тернопільщини, а й для України фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» цього року повинен вийти на новий рівень – міжнародний.

Адже в 2017 році на це культурно-мистецьке та історичне дійство організатори очікують прибуття туристичних груп із Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії, Угорщини. Загалом на «Дзвонах Лемківщини» чекають близько 40-а тисяч гостей.

Долучаються до організації та допомагають провести фестиваль як місцева влада, так і  підприємства району. Винятком не є і Коржівський кар'єр, який кожного року старається долучитись до заходу, оскільки – це пам'ять, культура українського народу.

-   Цього року Коржівський кар’єр передав 500 тон щебню. Вони нам на район кожного року виділяють його і ми вирішили частину залучити для облаштування автобусних зупинок та додаткових автостоянок. Минулого року допомогли технікою. Взагалі з кар’єром у нас ніколи немає проблем, його керівництво завжди допомагає, коли ми звертаємось до нього, - каже голова Монастириською РДА Степан Бойко

Директор кар'єру Орест Крушельницький розповідає, такий масштабний захід несе важливу місію та має велике значення загалом для всього українського народу, адже він допомагає не лише дізнаватись культуру чи побут лемків – етнічної групи українців, а й пам’ятати про частину нашої трагічної  та багатої історії.

- Кожного року стараємось допомогти з організацією та проведенням «Дзвонів Лемківщини». В нас дуже велика частина населення – переселенці, яких примусово виселили згідно операції «Вісла». Польська влада за підтримки радянської переселяли українців з тих етнічних районів, де вони жили віками. Справа в тім, що на тих територіях був сильний та добре розвинений партизанський рух – УПА. І щоб він не мав підтримки в населення, людей вирішили переселити. Як на мене, про ті події має знати та пам’ятати кожен. Це дуже велика трагедія для народу. Це пам'ять для усіх, зокрема і для молодого покоління, - пояснює Орест Крушельницький.

До слова, цього року фестиваль проведуть 5-6 серпня в лісовому урочищі Бичова, що на Монастирищині. З огляду на велику кількість людей та спеку, територію дійства планують облаштувати тіньовою сіткою. Також її облаштували освітленням та відпрацювали всю комунікацію всередині урочища, де курсуватиме рейсовий автобус з Монастириська до лемківського села, а також – маршрутки з Тернополя до цього райцентру, неподалік якого й відбуватиметься фестиваль.


Сторінка 1 із 145
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ШМАТОЧОК ТЕРНОПІЛЛЯ ЗІ СВОЇМИ ТАЄМНИЦЯМИ

Кременець – невелике містечко Тернопільщини, однак, це одне з небагатьох місць нашої області, переповнене своїми таємницями, легендами і довголітньою історією. 

Запропонувати новину

Новини від читачів

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.