Піст - це не голод, а очищення не тільки тіла, а й душі.

   Уже минає другий тиждень Великоднього посту.  Усі віруючі тернополяни намагаються дотримуватися його, відмовляючись від певної їжі.  Загалом, піст- це одна з найкращих можливостей  очистити організм. Навіть під час тимчасового переходу на рослинний раціон очищується кров, судини, оновлюються клiтини, шкiра стає чистою, вiдбувається омолодження органiзму. Причому перші зміни настають вже на одинадцятий, тринадцятий  день – запевняють фахівці.  І в деякій мірі це стрес для органiзму, але  хороший і позитивний, який запускає механiзми адаптацiї та активiзує iмунну систему.

   Для того, щоб правильно організувати свій раціон харчування, потрібно перш за все знайти в собі силу волі. У перші дні утримання від їжі, яку ми вживаємо майже кожного дня у людини можуть проявлятися такі симптоми як: головний біль, нудота, слабкість, саме завдяки поганому відчуттю людина може відчути, як засмітила свій організм впродовж року. Тому фахівці радять якщо в раціоні будуть запечені яблука - пектини виводять токсини. До речі, овочі , а саме моркву, буряк  також можна запікати, додаючи різноманітні спеції.  Потрібно звернути увагу на квашену капусту, яка в цю пору року є незамінним джерелом вітамінів та мікроелементів. Натомість, відмовлятися від цукру, який для організму є лише баластом, а звернути увагу на мед, фрукти, сухофрукти.  У піст дуже корисно вживати каші різного виду. На першу страву можна готувати вегетаріанські борщі, капустянки, крупяні супи, супи з макаронів, на другі страви - печену картоплю, плов з грибами, котлети з моркви чи капусти. «Зауважте - пістні страви також можуть бути поживними та смачними» – кажуть дієтологи.

   Звичайно, не потрібно забувати головного, піст - це насамперед очищення духовне, а не тільки відмова від певної їжі. Тому необхідно під час посту вдосконалюватися, ставати добрішим, забувати про всі образи і прощати, адже немає ніякого сенсу у пості, якщо людина продовжує заздрити, сваритись з ближніми своїми чи ворогувати. А тому, піст має проходити у щирій молитві.

 

 

СОЦІУМ

грудня 10 2017 Написано
Забудівник території за «Березолем» попри шалений тиск зі сторони провокаторів розпочав перші роботи
Забудівник території за «Березолем» розпочав підготовчі роботи до спорудження культурно-житлового центру. Також триває процедура підготовки…

Подорож вихідного дня

червня 21 2016 Написано
Європейський шматочок Тернопілля зі своїми таємницями
Кременець – невелике містечко Тернопільщини, однак, це одне з небагатьох місць нашої області, переповнене своїми…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.